Ha Csurka István még élne, akkor bizonyára szégyellné magát a Magyar Igazság és Élet Pártja láttán. A legutóbbi parlamenti választáson összesen 14 jelöltet kiállítani képes szervezet 0,04 százalékot szerzett, ami cirka 2 ezer szavazatot jelentett. Honlapjuk nyitóképe egy augusztus 20-i meghívó, Facebook-oldalukról pedig sok mindent elmond következő öt posztjuk.
Csurka 1993 és 2012 között elnökölte a pártot, amely halála után nemigen talált magára. Idén januári gyűlésükön összesen 43-an vettek részt, újra meg is szavazták elnöknek a korábban parlamenti képviselő Fenyvessy Zoltánt, aki akkor már két éve vezette a MIÉP-et. Némi felvillanást 2013-ban csak az jelentett, hogy két volt jobbikos honatya – Endrésik Zsolt és Rozgonyi Ernő – személyében országgyűlési képviselethez jutottak. Ami ezt követte, azt a "néma csend" szóképpel lehet leginkább jellemezni. A nemzeti radikalizmus valamikori zászlóvivői előrevivő gondolatok helyett a politikai mocsarat választották, s gyakorlatilag ugyanazt a 2 ezer embert szólítják meg a Facebook-on, akik tavaly rájuk adták a voksukat. Erejükről mindent elmond az a tény, hogy 2014-ben országos listát sem tudtak összehozni, ami azért valljuk be: csak azoknak nem jött össze, akik nem is akarták.
Októberi megnyilvánulásaikban nem csupán az utóbbi hetek egyik legértelmesebb ellenzéki megbeszélését ekézik, de Göncz Árpádot is lepatkányozzák, sőt egykori pártlapjukat szapulják a szokásos „SZDSZ-zsidó” konstellációban. Természetesen ismét előkerül a sajtó ócsárlása, ami ellen „internetkommandóval” védekeznének, – bármit is jelentsen ez – illetve disznókra rajzolt pártlogókkal mutatnak fityiszt a jó ízlésnek, egy népköztársasági címerrel tetézve.





Csak érdekességként: ez a párt 1998-ban és 2002-ben közel 250 ezer voksot kapott, sőt, még 2006-ban is közel 120 ezer "X" került MIÉP-es jelöltek nevei mellé.
Tavaly tavasszal 2.054. Az okos ember a más kárából is tanul, az ostoba a sajátjából sem.