A migrációs hullám néhány hónapja bőven elegendő volt a hazai balliberális blokk totális koncepciótlanságának bemutatására. A Facebook-os kommentek még a DK, az Együtt és az MSZP támogatói között is inkább a kormány lépéseit dicsérik.
A drótkerítés kérdéskörét, de főleg a szerdai röszkei ostrom után kialakult közhangulatot teljesen tévesen értelmezik és tematizálják a baloldali ellenzékiek. A humánum köpönyegébe bújva egészen egyszerűen nem lehet meggyőzni a szavazókat, mi több, már a sajátjaikat is elveszítik, hiszen a kődobáló migránsok bevédése kontraproduktívan hat a józanul gondolkodók esetében.
(a fotó forrása: Reuters/Stoyan Nenov)
Zsákutca 2.
Gyurcsány Ferenc túlzásba vitt bevándorlás-pártisága csupán a szenilisek szemében lehet pozitív. A határon túli magyarokkal szemben miniszterelnökként megfogalmazott mondatai, valamint a 23 millió románnal kapcsolatos riogatása nem merült feledésbe az aktívkorú voksolóknál, sőt még ma is ellenérzéseket ébreszt. Bohózatba illő Szerbiában ragadása pedig nevetséges cirkuszi figuraként tüntette fel a DK elnökét.
(a fotó forrása: hirhatar.com)
Zsákutca 3.
A rendőrség helytállása példás volt szerdán, sőt arányos a tüntetők által alkalmazott módszereket illetően. Nem mellékes, hogy a rendfenntartó szervek elsősorban a hazát, s csak másodsorban a határt védték. A baloldal színpadot téveszt azzal, hogy támadja, s egyben megkérdőjelezi a bevetett erő nagyságát, hiszen a magyarok elsöprő többsége teljes mellszélességgel a rendőrség mellé állt. A DK markáns ellenségessége rögtön a méltatlan külföldi bírálók táborába sodorja Gyurcsányékat, ergo: a hazátlanség vádja lesöpörhetetlen lesz. Ha mindehhez hozzátesszük, hogy a francia Le Figaro olvasói 88 százalékban helyeslik a magyar kerítésépítést – akkor még érthetetlen is.
(a fotó forrása: Index/Horváth Balázs)
Egészen elképesztő, hogy a balliberálisok üzenetei milyen mértékben állnak szemben a társadalmi vélekedéssel. Ha ezt így folytatják, akkor hamarosan nem csak ez a három ok lesz, ami végképp marginális pozícióba löki őket. Ennek bekövetkezése pedig nem csupán hegemón helyzetbe hozza a kormánypártokat, hanem a még egyébként hiteles ellenzéki ideákat is a süllyesztőbe taszítja.
Jelenleg itt tartunk.