A főváros 18 egyéni választókerületét összesen 193 képviselőjelölt próbálta meghódítani, azonban közülük 30-an visszaléptek. Így végül április 8-án reggel 6 órakor 163 aspiráns állt a startvonalon. A végeredmények 100 százalékos feldolgozottságát követően megnéztem azt, hogy kik voltak azok, akik a legrosszabbul szerepeltek és nem érték el azt a 2 százalékot sem, ami alatt - ha felvették - vissza kell fizetni a kampányra kapott állami pénzt.
Megdöbbentő, hogy a végül magukat megmérettető jelöltek 44,78 százaléka nem érte el a 2 százalékos küszöböt sem, hiszen összesen 73-an teljesítették alul a legminimálisabb elvárásokat is.
(a kép forrása: index.hu/Huszti István)
Közülük 68-an még 1 százaléknyi voksot sem gyűjtöttek, ami különösen azért meglepő, mert az induláshoz 500 érvényes ajánlással kellett rendelkezniük, de a 73-ból 68-an nem kapták meg azok szavazatát sem, akik egyébként szignójukkal a kampány alatt legalább az indulásukat támogatták.
A táblázatban választókerületenként tüntettem fel a leggyengébben szereplőket:
A táblázatban kihúzott vonalakkal szereplő választókerületekben nem volt 2 % alatt teljesítő jelölt
A végleges összesítésből kiderül, hogy Budapest legrosszabbul teljesítő képviselőjelöltje Szalai Imre, a végül egyébként országos listát állítani tudó Net Párt aspiránsa volt a 17. egyéni választókerületben, ami a XX. Kerületet takarja. A Net Párt egyébként listája is - az országban 28-an indultak a színeikben - lévén az Átlátszón megjelent kimutatás szerint 181 millió 683 ezer 697 forint kampánytámogatást kapott, ebből az egyéni jelöltekre 28 millió 700 ezer 392 forintot.
A párt 28 jelöltje összesen 713 voksot gyűjtött, ami azt jelenti, hogy egy szavazat 40 ezer 253 forintba került gyakorlatilag az államkasszának. Amennyiben az országos listára is alkalmazzuk ezt a számítási módot, akkor az ott kapott 1.235 voks 123 ezer 873 forint szavazatonként.