Mert a politika is lehet érdekes

PoliPraktika

PoliPraktika

Ők dobták le az atombombát Hirosimára

2016. augusztus 05. - Herczeg Sándor

Az Enola Gay nevű B-29-es repülőgép 1945. augusztus 6-án reggel fél nyolckor ért a japán város fölé, majd kioldotta rettenetes terhét, amely 17 ezer tonna TNT erejével pusztított. A 12 fős legénység addig a pillanatig elképzelni sem tudta, hogy a Little Boy névre keresztelt szerkezetnek milyen hatása lesz, s ők egyáltalán túlélik-e a támadást. Végül nem esett bántódásuk, de a látvány mindannyiukat megdöbbentette. A következő évtizedekben szinte egyformán ítélték meg az akciót, a legtöbbjük utólag is helyeselte azt.

A detonáció központjától számított valamivel több, mint egy kilométeres sugarú körben minden a földdel vált egyenlővé. Az áldozatok pontos számáról a mai napig csak becslések léteznek. A Hirosimában emelt emlékművön 61.443 név szerepel, élelmiszerjegyét viszont 78.150 ember nem váltotta be soha többé. Később az amerikai felderítés már 139 ezer halottról írt jelentést. Ugyanakkor sokan nem közvetlenül a robbanásban vesztették életüket, hanem az azt követő tűzvészben, omlásokban és a kialakult pánikban, sőt napokkal később, a hőhatás, a lökéshullámok vagy a radioaktív sugárzás következtében, szörnyű kínok között. A gondos szelekció útján kiválasztott katonák parancsot teljesítve hajtották végre feladatukat. Vajon mi lett velük?

mentalflosscom_enola_gay.jpg

Az Enola Gay legénysége 1945-ben

(a fotó forrása: mentalfloss.com)

Jacob Beser (1921.05.15. – 1992.06.16.) radarelhárító

A támadás idején 24 éves Beser volt az egyetlen, aki később a Nagaszaki felett ledobott atombombát szállító repülőgép személyzetének is tagja volt. A háborút követően a Westinghouse Electric Corporation mérnökeként dolgozott, majd ment nyugdíjba 1985-ben. Mindig megvédte a kormány döntését, amely Hirosimára és Nagaszakira vonatkozott, hivatkozva az amerikai áldozatokra és az esetleges japán földi betörésre. 1988-ban ezzel kapcsolatban könyvet is írt „Hiroshima and Nagasaki Revisited” címmel. Négy fia és nyolc unokája született. 1992-ben, 71 évesen rákbetegségben hunyt el Baltimore-ban.

George Robert Caron (1919.10.31. – 1995.06.03.) faroklövész

Caron készítette azt a fotót, melyet később szórólap formájában Japánban terjesztettek, s ami az atomrobbanás utáni felhőt ábrázolta. Későbbi nyilatkozataiban ő is szükségesnek ítélte meg a támadást, hiszen 1945-ben még várható volt a japánok fanatikus ellenállása, melynek során nőket és gyermekeket is bevethettek volna. A faroklövész szerint ezt így akadályozhatták meg. 1995-ben ő is könyvet jelentetett meg emlékeiről, s még abban az évben tüdőgyulladás következtében meghalt.

Wyatt E. „Wayne” Duzenbury (1913.04.03. – 1992.08.31.) repülőmérnök

A rendkívül fontos technikai pozíciót betöltő tiszt a hirosimai küldetés után is a légierőnél maradt. Ő is úgy vélte, hogy feladatuk szükségszerű volt és lerövidítette a háborút. Meggyőződése szerint a japánok hídfőállást hoztak volna létre, több ezer amerikai katona halálának árán. Csontrákban hunyt el Georgia-ban, életének 80. esztendejében.

Thomas Wilson Ferebee (1918.11.09. – 2000.03.16.) bombázótiszt

Meg vagyok győződve arról, hogy a bombázás sok életet mentett meg, s a háború végét jelentette” – ezt nyilatkozta a bomba kioldásáért felelős katonatiszt 1970-ben a Newsweek magazinnak, amikor visszavonult a légierőtől, ahol számos kitüntetés birtokosa volt. Ezt az álláspontját soha nem adta fel, ugyanakkor a nukleáris veszélyre is figyelmeztetett. Leszerelését követően Orlando államban, az ingatlanpiacon dolgozott. Windermere városában érte a halál 2000-ben, életének 82. évében.

thomas_ferebee.gif

Thomas Ferebee idős korában

(a fotó forrása: myfox8.com)

Morris Richard Jeppson (1922.06.23. – 2010.03.30.) fegyvermérnök-helyettes

A civil képzettségét tekintve fizikus Jeppson Hirosima után fontos érdemeket szerzett a mikrohullámú technológia és más technikai újítások terén. A bombázásról közel 40 évig nem beszélt, hallgatását 1985-ben törte meg. Ő sem sajnálta a bombázást, amint mondta: „ha nem lett volna Pearl Harbor, úgy nem lett volna Hirosima sem”. Az Enola Gay fegyvermérnök-helyettese súlyos hát- és fejfájással került kórházba 2010-ben Las Vegas-ban, ahol március 30-án, 87 esztendősen hunyt el.

Theodore „Dutch” van Kirk (1921.02.27. – 2014.07.28.) navigátor

Az atombombát szállító repülőgép személyzetének utolsó túlélője a kapitányi rangban szolgáló van Kirk volt. A háború után vegyészmérnökként töltött be műszaki és vezetői pozíciókat, majd a DuPont marketingirányítója lett. Idős korában sokszor tartott előadásokat és találkozókat, ahol leginkább az 1945-ös szerepéről beszélt, melyről könyvet is írt. 93 évesen halt meg Stone Mountain városában.

jeppson_tibbets_kirk_2004.jpg

Morris Jeppson, Paul Tibbets és Theodore van Kirk 2004-ben

(a fotó forrása: commons.wikimedia.org)

Robert Alvin Lewis (1917.10.18. – 1983.06.18.) másodpilóta

1945 után Lewis pilótaként tevékenykedett az American Airlines kötelékében, később pedig egy édességipari cég személyi vezetője lett. Több évtizedes kémiai ismereteit kamatoztatva számos új cukorka kikísérletezésében vett részt. Csendes visszavonultságára jellemző, hogy az 1970-es években egy kis kunyhóban élt a West Shore Trail környékén, szomszédai pedig kedves embernek ismerték, aki mindig köszön nekik napi sétája során, melyet egy tó körül tett meg. 1981-ben ment nyugdíjba, rá két évre, 1983-ban szívrohamban vesztette életét Smithfield-ben. A küldetésről később ezt mondta: „ha száz évig élek, ez a néhány pillanat akkor sem megy ki a fejemből.”

Richard H. Nelson (1925.04.26. – 2003.02.01.) rádiós

Az eredmény kiváló” – ezt a kódolt üzenetet küldte a legénység legfiatalabb, akkor mindössze 20 éves tagja Harry S. Truman elnök részére a hirosimai bombázás után, amit később ő is szükségesnek vélt, de egy évfordulós visszaemlékezésében szörnyű dologként írta le a világégést. Üzleti adminisztrációs tanulmányokat folytatott, s szerzett diplomát, majd az Imperial Brass Company munkatársa lett. Az ipari értékesítés területéről ment nyugdíjba 1986-ban. 77 esztendősen, a tüdőtágulás szövődményeibe halt bele Kaliforniában.

William Sterling „Deak” Parsons (1901.11.26. – 1953.12.05.) fegyvermérnök

Az ellentengernagyi rangot kapó Parsons volt az Enola Gay legénységének legidősebb tagja. A küldetés után szerepe volt a Bikini atollnál végrehajtott kísérleti atomrobbantásoknak is, sőt egy különleges fegyverekkel foglalkozó egységet is irányított helyettes vezetőként. Karrierjének 1953-ban váratlan szívrohama vetett véget Maryland-ban. Az arlingtoni katonai temetőben nyugszik.

parsons.jpg

William Parsons

(a fotó forrása: youtube.com)

Robert R. Shumard (1920.09.07. – 1967.04.24.) repülőmérnök-helyettes

Shumard nem érezte megtiszteltetésnek, hogy bombát dobtak Hirosimára, de azt igen, hogy őt is kiválasztották a küldetésre. A háborút követően többször is költözött, majd Michigan-ban telepedett le, ahol vízvezeték- és fűtési kellékekkel foglalkozott nagykereskedőként. Mindössze 47 évet élt.

Joseph Anton Stiborik (1914.12.21. – 1984.06.30.) lokátorkezelő

Valakinek meg kellett tennie – talán ez lehetett a mottója a később csak családjának és munkájának élő katonának, aki a háború után nem szívesen beszélt tapasztalatairól. Megnősült és két gyermeke született, küldetésére csak a repülőgép bekeretezett képe emlékeztetett, amely az irodája falán lógott. Egy ipari vállalkozásban dolgozott Rockdale-ben és ott is hunyt el 67 évesen.

joe-s_-stiborik.jpg

Joseph Stiborik

(a fotó forrása: extrastory.cz)

Paul Warfield Tibbets Jr. (1915.02.25. – 2007.11.01.) ezredes, az Enola Gay parancsnoka

A hirosimai visszaemlékezések és interjúk leggyakoribb alanya - nem véletlenül – a küldetés parancsnoka volt. Tibbets 1966-ig maradt a légierőnél és számos kitüntetést kapott. Az 1975-ös évben alelnök lett a colombusi illetőségű Executive Jet Aviation légitaxi társaságnál. Az USA kormánya 1976-ban bocsánatot kért Japántól, miután Tibbets a bombázást eljátszotta egy texasi légi parádén. Később azt nyilatkozta, hogy nem akarta megsérteni Japánt. Halála előtt úgy rendelkezett, hogy ne legyen ünnepélyes temetése és sírköve sem. Ezzel akarta megakadályozni a tüntetéseket, s azt, hogy a sírja az atombomba lehetséges ellenzőinek zarándokhelyévé váljon. A végakarata az volt, hogy elhamvasszák és hamvait a La Manche csatorna fölött szórják szét. Magas kort élt meg, 92 esztendősen hunyt el Columbus-ban. A hirosimai támadást élete végéig nem bánta meg, szükségesnek tartotta ahhoz, hogy a háború végre befejeződjön.

A bejegyzés trackback címe:

https://polipraktika.blog.hu/api/trackback/id/tr158954868

Trackbackek, pingbackek:

Trackback: I. István a magyar történelem első bolsevikja 2016.08.06. 11:18:26

I. István véreskezű király, azaz Vajk volt a magyar történelem első magánvagyonok államosítását végrehajtó bolsevikja, a múltat végképp eltörölni szellemében. E külföldi seregek segítségével hatalomra került király adta oda önként a Bécsi medencét, (...

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

HgGina 2016.08.05. 19:48:45

Tömeggyilkosok, akik a "lehetséges, hogy több áldozat lett volna, ha nem teszik meg" dumával csak önigazolást próbáltak szerezni maguknak.
Tömeggyilkosok. Akár tetszik ez a világnak, akár nem.

Komodoi 2016.08.05. 19:49:46

Az atombomba bevetése háborús és emberiesség elleni bűntett, holokauszt (holokauszt = égő áldozat). Tehát tényleg volt holokauszt, Hirosimában és Nagaszakiban.
Az atombombát zsidók készítették, és egy zsidók által formálisan/informálisan uralt kormány adott parancsot a bevetésére, az amerikai kormány.
Az atombomba bevetése katonailag fölösleges volt, mert Japán már annyira le volt gyengülve, hogy már nem veszélyeztette az Egyesült Államokat, tehát nyugodtan be lehetett volna szüntetni a harcot ott ahol a front éppen állt, nem volt szükség Japán elfoglalására.

Voyager10 2016.08.05. 19:50:49

Ilyen a háború! Akinek van egy nagyobb, jobb, erősebb fegyvere tuti, hogy beveti. Ezért kéne minden áron elkerülni a háborúkat. Ha már kitörtek nem nagyon van visszaút...
N.B. A japánok meg biológiai fegyvereket vetettek be a kínai lakosság ellen!

Voyager10 2016.08.05. 20:02:55

@Komodoi: Amit mondasz az nem fedi a valóságot! Az atombombán több mint 600 ezren dolgoztak ennek csak töredéke volt zsidó.

2016.08.05. 20:09:32

Egy katona parancsot teljesit. Ha visszautasitja, akkor dezertalasert bortonbe kerul vagy kivegzik. Nincs sok valasztasuk. Az atombombaert nem azok a felelosek, akik katonakent, parancsra ledobtak, hanem azok, akik a dontest meghoztak es a parancsot kiadtak. Azon nem csodalkozom, hogy mindannyian eletuk vegeig azt hajtogattak, hogy mennyire szuksegszeru volt. Ez szimpla pszichologia: osztonos vedelmi reakcio, ha nem igy tettek volna, akkor szembe kellett volna nezniuk a kovetkezmenyekkel es belebolondultak volna. Szornyu dolog a haboru. Az atomfegyvereket felhalmozo felelotlen orszagok felelotlen vezetoitol pedig az Eg ovjon mindannyiunkat!

Komodoi 2016.08.05. 20:18:43

@Voyager10:

Volt sok gój szerelőmunkás, és volt néhány zsidó fizikus és mérnök.

Komodoi 2016.08.05. 20:20:02

@Kishableany:

"Egy katona parancsot teljesit. Ha visszautasitja, akkor dezertalasert bortonbe kerul vagy kivegzik."

Ezt a nürnbergi koncepciós perben nem fogadták el.

Hattáb 2016.08.05. 20:40:28

@Komodoi: A győzelem csak úgy teljes ha a háborút előidéző hatalom politikai hátterét is felszámolják vagy átalakítják.Ez csak megszállással lehetséges,pláne Japánban ahol hagyományosan rendkívül erős a vezetők iránti tisztelet. Soha nem vették volna tudomásul a vereséget a japánok, ha nem láttak volna amerikai katonákat a földjükön.

Altaïr 2016.08.05. 20:52:06

"A gondos szelekció útján kiválasztott katonák parancsot teljesítve hajtották végre feladatukat."

Hol hallottam ezt már korábban ... Hmmm ...

Fleurs Du Mal 2016.08.05. 20:54:42

Azért az atombombák megítéléséhez elférne itt egy-két extra tény.

Először is, maga a támadás nem is volt a legtöbb halálos áldozattal járó bombázás Japán ellen. Tokió tűzbombázása (Tōkyōdaikūshū) majd' 200.000 halálos áldozattal járt; a főleg papír-fa házak ellen a tűzbombák rendkívül hatékonyak voltak. Ám, mivel a tűzbomba már elég "bejáratott" technika volt, ennek sajnos fele annyi híre se maradt mint az atombombáknak.

Másodszor, a két atomcsapás okozta sokk nélkül nem valószínű hogy Japán megadta volna magát. Még Hirosima és Jagaszaki után is nehéz volt a hadsereggel elfogadtatni a feltétel nélküli megadást! A japán harci szellemnek ez egy felfoghatatlan lépés volt, körülbelül a becsületük szándékos megsértése. A megadást kihirdető napon volt is egy puccskísérlet (a Kyūjō incidens). Nem lett volna sok egy fegyverletétel esélye ha nem hiszik hogy bármikor érheti a védelmi erőket egy atomcsapás.

Harmadszor, az alternatíva. Ha a háború megy tovább a maga útján, Japán könnyen járhatott volna sokkal rosszabbul. Elég konkrét terveik voltak a védekezésre - a Ketsugō hadművelet - aminek része volt több ezer kamikaze, no meg a szokásos utolsó emberig tartó védekezés. A japán helyőrségek még a távolabbi szigeteken is szó szerint az utolsó emberig küzdöttek, el lehet képzelni hogy a szülőföldjükért mikre lettek volna képesek.

Itt ez a kép pl.: histclo.com/imagef/date/2008/11/ket01s.jpg

Itt kislányokat oktatnak hogy kell kihegyezett bambusszal harcolni... fegyver ugyanis már nem jutott volna az ellenállóknak. De a mentalitás látszik: mindenkitől megkövetelték volna hogy küzdjön és - ha a sors úgy hozza - haljon is meg a behatolók ellen.

Belátható az eredmény: egy-két nagyobb város elfoglalása után Japánnak már milliós veszteségei is lehettek volna. Amint az amcsik rájönnek hogy a "civilek" is veszélyesek, szitává lőttek/bombáztak volna mindent és mindenkit. Bombából nem volt hiány.

1945-ben Japánnak már nem volt egy fikarcnyi reménye sem. Vagy kapnak atomtámadást, vagy tudatosan feláldoznak mindenkit.

Habár az atomfegyverek bevetését és úgy általában a civil célpontok támadását mélyen elítélem, érdekesnek találom hogy egy elborult, a szó minden szempontjából totális háborút hirdető eszmét senki sem tart felelősnek ebben a történetben. Ugyanis Japán főleg önerőből futott ebbe a zsákutcába.

2016.08.05. 21:07:20

@Fleurs Du Mal:

Első blikkre az jutott eszembe, hogy vajon melyik emberszerű állat volt a rokonod, amely ilyen brutális tettet hajtott végre úgy, hogy utólag még helyesli is azt?

Másodikra pedig azt, hogy milyen embertípus lehet az, amelyik így magyarázza a magyarázhatatlant?

Közben rájöttem.
De inkább no komment.

bloglegelő 2016.08.05. 21:22:26

komikusak a fenti kedves kommentelők

magukat a múltba helyező jövőbelátók - hullahegyeket vastag álmoralizálással leöntve hízó dögevők, szép minőség mondhatom

ja, amúgy tényleg igazán kár, hogy az USA a kész atombombáit nem tette zsebre, helyette rászánva még pár hónapot Japán teljes felperzselésére

ja, hogy a japánok "úgyis megadták már volna magukat" ?? - érdekes, a németeknek nem sikerült

mert akkor azon onanizálnának álszent hevülettel az igen tisztelt kommentelők, hogy "mekkora bűnt követett el az USA", hogy az elrettentő atomfegyver bevetése és a háború gyors lezárása helyett még járatták a hadigépezetet amíg megérte még gazdaságilag is stb. stb. stb.

stb. stb. stb. - kedves kommentelők

IronRock 2016.08.05. 21:24:08

Most lehet itt azzal jönni, hogy emberiesség elleni bűntett volt az atomcsapás - jogosan -, de ezt nem a kart meghúzó bombázó pilótáin kellene leverni. Tetszik vagy sem, parancsot teljesítettek. Ha nem vállalják, kivégzik a karrierjüket, és a helyükbe 100 csapat jelentkezett volna. Másrészt Pearl Harbour után olyan szintű lett az USA-n belül a Japán elleni gyűlölet (ez is jogos, hiszen egy nem velük hadiállapotban levő ország tengeri flottáját bombázták szét), hogy az lett volna a csoda (pláne a csendes-óceáni szigeteki harcok során tanúsított japán ellenállás miatt), ha nem vállalják akár öngyilkos küldetésben is a bevetést. Mind égtek a vágytól, hogy visszavágjanak Japánnak - hát túl jól sikerült. Volt szerencsém beszélgetni hiányos angol tudásommal 23 évvel ezelőtt egy középiskolámban nálunk tanító amcsi (amúgy lelkész) tanárral, és neki is feltettem a kérdést: mi szükség volt az atombombára? Ő is azt mondta: Ha meg akarták volna szállni Japánt, legalább egy millió amerikai katona halhatott volna meg a fanatikus ellenállás miatt. Ennyit se Truman, se a Kongresszus nem tudott lenyelni.

A másik nyilvánvaló ok az atomtámadásra, hogy megmutassák Sztálinnak: nekünk ilyen is van, rátok is dobhatunk, ha nagyon ugráltok. Más kérdés, hogy Sztálin is tudta, ezt nem fogják meglépni, de atomfegyverrel szemben a '40-es évek közepén ő se mert packázni. És hát lehet tudta, az amcsik a Nagaszakira ledobott bombával elhasználták az utolsót, de az első szovjet sikeres atomrobbantásra '49-ig kellett várni, az előny Trumanék kezében volt.
Hirosima szörnyű esemény volt, elindította az atomkorszakot, de ezért nem a bombázó legénységét kell felelősségre vonni. Abban a helyzetben, abban a felfokozott indulatban, ahogy akkor a gyűlölt Japán ellen bevetésre indulnak, a helyükben talán senki nem tett volna másként.

Fleurs Du Mal 2016.08.05. 21:29:12

@Látens Inszinuáció: igen, tényleg jobb lett volna ha minden egyes japán várost a földig bombáznak, több millió áldozattal.

Úgy nézem hogy a logikus gondolkodás nem nagyon megy.

nick papagiorgo 2016.08.05. 21:29:42

Az, aki az atombomba ledobásán kesereg, általában elfelejti, hogy a háború úgy kezdődött, hogy a japánok hadüzenet nélkül, békeidőben megtámadták Perl Harbort, és lemészároltak ott többezer embert, plusz a flotta jó részét. Igen, kevesebb embert öltek meg, mint az amerikaiak az atombombával. Viszont hadüzenet nélkül támadtak, és így megöltek egy csomó ártatlan embert.
Ennek fényében - meg annak a fényében, hogy pl. mik történtek a szigetháborúkban meg pl. Okinawán - talán picit érthető, hogy miért kellett azt a bombát ledobni. Konkrétan a bombák ledobása nélkül a háború még évekig elhúzódott volna, és sokkal több áldozatot szedett volna mindkét oldalon.

Japánt - ismerve az ottani akkori harci szellemet - nem lehetett volna egy hagyományos, felőrlő típusú háborúval térdre kényszeríteni, tényleg bevetettek volna fakarddal meg kövekkel felszerelt fanatikus asszonyokat-gyerekeket, meg bármit, amijük van. Egy hagyományos háború után Japán népessége kb minimálisra csökkent volna, a károk nagyságrendekkel nagyobbak lettek volna, mint így, hogy "csupán" két várost ért atomtámadás (tudom, ez is túl sok, meg ez is borzasztó).Nem akarom az atomfegyverek bevetését ilyen módon mentegetni. Viszont azért tudjuk már, miről beszélünk.

HowAreYouOneAVet;ésün? 2016.08.05. 21:36:39

Japán észre se vette két közepes városának a pusztulását az általános háborús pusztítás közepette. Azt viszont igen, hogy az oroszok elfoglalták az éléskamrájuknak fenntartott Mandzsúriát, és várható volt egy koreai félszigetről kiinduló párhuzamos szovjet invázió az amerikaival egyidőben. Továbbá veszélybe került Szahalin (el is vesztették) valamit Hokkaidó (az megúszta). A japán szigetország közös szovjet-amerikai megszállása volt várható megszállási zónákkal a Németországihoz hasonló módon. Veszélybe került volna a császár és családja (vagy az amcsik akasszák fel, vagy az oroszok intézik el mint az Romanovokat)
Mindent egybevetve a japán vezetés -néhány forrófejű főtisztet leszámítva- alig várta hogy megadhassa magát az amcsiknak. Cserébe a szovjetek nem tették be a lábukat Japánba, és az amcsik is csak Okinawát szállták meg szárazföldi erővel, (amit korábban elfoglaltak) Japán anyaország több pontjára csak légitámaszpontokat tettek.

Szabi DMC · http://delorean.blog.hu 2016.08.05. 21:36:40

Olvastam egy novellát, amiben a bombázótiszt szándékosan nem dobja le időben a bombát Hiroshimára, hanem vár 1 percet a kioldással, így főleg lakatlan erdőket tarol le a robbanás. Persze haditörvényszék elé állítják és kivégzik, de az erdőbeli pusztítást látva Japán így is megadja magát. Ki tudja, talán tényleg így történt volna. Mivel az amerikaiaknak két bombája volt, az elsőt el lehetett volna használni így is.

bloglegelő 2016.08.05. 21:51:37

@Szabi DMC: ezt a kérdést maguk a katonák is (az egyik Los Alamos-i katonafotós) felvetették a visszaemlékezéseikben:

"miért nem robbantottak egyet a Tokiói-öbölben, és közben megkérik a császárt, hogy nézzen ki az ablakon ?"

Logikus felvetés, de csak elviekben, ami háborúnál ugye kevés:

1. A demonstráció nem sikerül, a bomba nem robban föl. Utána már hiába jönnek egy második példánnyal - "na ezt tessék figyelni, és megijedni tőle, ez már biztosan működni fog" - ugye mennyire abszurd ? Második lehetőség nincs, akkor már csak éles bevetés jöhet.

2. Sikerül a demonstratív robbantás. Ettől a (militáns tisztek stb.) leteszik a fegyvert ? Aligha. Az önigazoló mentalitás inkább százféle hamis érvelést kitalál, hogy ezután miért nem lesz mégsem éles bevetés.

Másik értelmes kérdés lehet, hogy mi szükség volt a második robbantásra Nagaszaki fölött. Például az, hogy akkor a japánok elhitetik magukkal és főleg a császárral, hogy ezt mégegyszer maguk az amerikaik sem merik bevetni.

Az atombomba azóta igenis a világbéke egyetlen, valóban hatásos biztosítéka.

És az összes önelégült, da hazug moralizálás onnan és akkor indult ki, amikor egyedül az USA-nak volt atomfegyvere.

azóta nemesíti a "béketábor" a savanyú szőlőt, hogy még savanyúbb legyen

siralmas bohócok

Parajpuding 2016.08.05. 21:52:12

Több szól mellette, hogy ledobták a bombát, akár tetszik, akár nem. Például - és erről kevesebb szó esik - a következmények ismerete miatt később megfontoltabbak voltak az atomfegyvereket birtokló államok, azaz ennek is köszönhető, hogy nem lett világégés a hidegháború éveiben.

Parajpuding 2016.08.05. 21:56:21

@HgGina: nos igen, porszem jelentőségű korlátolt embereknek kb. csak ennyi jön le az egészből.

Komodoi 2016.08.05. 21:59:51

@Parajpuding:

Az atombombát ledobató zsidók nem dobatták volna le az atombombát, ha a célterületen éltek volna zsidók.

Komodoi 2016.08.05. 22:02:46

@Hattáb:

"A győzelem csak úgy teljes ha a háborút előidéző hatalom politikai hátterét is felszámolják vagy átalakítják.Ez csak megszállással lehetséges"

Te mit beszélsz??? Milyen győzelem? Ártatlan emberek tízezreit elevenen elégetni büszkeségért? Amerikát nem veszélyeztette volna ha meghagyják Japánt, csak az egójuk miatt pusztították el kegyetlenül a lakosságot!

Komodoi 2016.08.05. 22:05:53

@Voyager10:

A program vezetői a fizikusok (Teller, Neumann) és az ügynökök (Oppenheimer) zsidók voltak, és az Amerikát informálisan uralók is zsidók voltak, tehát az atombomba holokauszt az tisztán zsidóbűn!

bloglegelő 2016.08.05. 22:06:18

@Komodoi: mindig is ezért irigylem a zsidókat, hogy ennyire faék ellenségeik vannak, mint te - így tényleg könnyű dolguk van

Az USA "meghagyta" Japánt, neked nem tűnt föl ? (lásd az előző bekezdést)

bloglegelő 2016.08.05. 22:16:56

@HowAreYouOneAVet;ésün?: "Japán észre se vette két közepes városának a pusztulását az általános háborús pusztítás közepette."

de azt Japán észrevette, hogy a két város elpusztítása az elejétől a végéig csak perceket vett igénybe

te szerencsétlen

Komodoi 2016.08.05. 22:19:29

@bloglegelő:

Az USÁ-t uraló zsidók elevenen elégettek (holokauszt) 200 ezer gójt, a saját egójuk kielégítéséért, mert katonai szükségszerűsége nem volt, mivel Japán már annyira le volt gyengítve, hogy már nem veszélyeztette az Egyesült Államokat, tehát nem volt szükség elfoglalni.

dr. Trebitsch 2016.08.05. 22:20:32

a japán katonák számos helyen sorokba és formációkba rendezték, majd halomra géppuskázták az embereket, lefejezték az elejtett foglyokat, nők és leányok ezreit erőszakolták meg, majd kifosztották, és felgyújtották a házakat és az üzleteket. A külföldi szemtanúk elborzadva tudósítottak a korábban soha nem látott őrületről, megdöbbenten számoltak be a hullahegyekről, a megszálló katonák szörnyű „szokásairól” és viselkedéséről; árulkodó, hogy Németországban Rabe jelentéseit szinte azonnal titkosították, a nankingi mészárlásról fennmaradt képek pedig 74 év távlatából is letaglózzák azokat, aki megnézik őket.

A történelem egyik legkegyetlenebb mészárlása hat hétig, 1938 februárjának elejéig tartott, és becslések szerint 200-300 000 áldozatot követelt.

Komodoi 2016.08.05. 22:25:21

@dr. Trebitsch:

Amire ki akarsz lyukadni, az a zsidó kollektív bűnösség elve (Ószövetség, kánaániták kiirtása). Tehát ha japán fegyveresek bűnt követtek el, akkor szerintetek zsidók szerint szabad ártatlan japán csecsemőket is elevenen elégetni.

dr. Trebitsch 2016.08.05. 22:25:51

Az egyetlen japán terület, Okinava szigetének elfoglalása két hónapot és 12 ezer amerikai katona életét követelte. Ezek az iszonyatos veszteségek hozzájárultak ahhoz, hogy a megadást továbbra is elutasító Japán ellen bevessék az új fegyvert.

Azért a tények makacs dolgok...

nick papagiorgo 2016.08.05. 22:26:40

@Komodoi:
"katonai szükségszerűsége nem volt, mivel Japán már annyira le volt gyengítve, hogy már nem veszélyeztette az Egyesült Államokat, tehát nem volt szükség elfoglalni"

számomra mindig meglepő, hogy egyesek hogyan tudják elvégezni a középiskolát, ahol ugye érettségizni kellene töriből...... és ezt a "tudásukat" még hangoztatják is.

dr. Trebitsch 2016.08.05. 22:28:03

@Komodoi: csak oda akarok kilyukadni, hogy a történelemben csak az győzött, aki ugyanolyan, vagy még kegyetlenebb módszereket alkalmazott, mint az, akit megtámadta őt. Ha nem ezt tette, hanem moralizált, akkor vesztett és rabszolga lett...

PomberMaci 2016.08.05. 22:29:09

A japán-USA mérkőzés nem Pearl Harborral kezdődött, hanem az amerikaiak elvágták Japán gazdasági vonalait, leállították a nyersanyag szállításaikat a tengeren. Ez CASUS BELLI amióta háborús jog létezik, akkor is az volt, ezért csapta meg Japán Pearl Harbort, amire az amerikaiak számítottak is. A néppel nem tudták volna másképp megetetni a háborúba való belépést, kellett nekik egy ilyen csapás. Valójában ott csak leselejteztek pár öreg csatahajót.

bloglegelő 2016.08.05. 22:29:18

@Komodoi: mondom, tőled a zsidók nyugodtan alhatnak

Komodoi 2016.08.05. 22:29:31

@dr. Trebitsch:

Vajon ha nem foglalják el Okinavát, az veszélyeztette volna Los Angeles lakosságát?

dr. Trebitsch 2016.08.05. 22:30:49

@nick papagiorgo: ezzel egyet értek, Japán még az első atombomba után sem akart kapitulálni, sőt a tábornokok a második után sem, de ekkor már a császár hajthatatlan volt...

Papírzsepi · http://lemil.blog.hu 2016.08.05. 22:32:00

Érdemes kicsit szétnézi az alternatív amerikai terveket illetően. Mármint: arra az esetre, ha nincs a két A-bomba, hanem szárazföldi invázió van. Igencsak drága lett volna mindkét félnek, akár évekkel is megtoldva a világháborút, a nevető Sztálin malmára hajtva a vizet.
Japánt amúgy Hiroshima előtt felszólították a fegyverletételre, és jelezték is nekik a "kockázatokat és mellékhatásokat". De mereven elutasították. Szóval bizonyítottan volt a "demónak" hatása. Erről is elég sok anyag van a neten, érdemes olvasgatni.

Amúgy az atomfegyver tömegpusztító fegyver, ami valóban csúnya dolog. De ha lett volna Japánnak ilyen, ők is simán bevetették volna. Honnan látszik? Csak érdemes megnézi, hogy mit műveltek a megszállt területeken. Különösen a biológiai-fegyver kísérleteket, kínai városokon...[ezek dokumentumai máig nem teljesen kutatottak, de ami elérhető belőle már az is elég, hogy a legpacifistább ember is kevesellni kezdje a két atombombát].
És, hogy Sztálint érdekelte-e az atomfegyver-demó? Érdekelte. Például ezért nem szállta meg teljes Európát. Ő akkor azért elég jó helyzetben volt, és elég célratörő tervekkel rendelkezett - melyek a két bomba után sokat "finomodtak". Sajnos nem eleget, de -fröccsögés és találgatás helyett- erről is érdemes olvasgatni a neten.

Komodoi 2016.08.05. 22:32:37

@bloglegelő:

Én észreveszem azt, amikor zsidók megszállják és ellenőrzésük alá vonják egy állam (USA) vezetését, és azt a saját világuralmi céljaikra felhasználják.

dr. Trebitsch 2016.08.05. 22:32:53

@Komodoi: ez is értelmetlen, aki erősebb, az nem fog belemenni abba_ hogy évtizedeken át állóháborút folytasson.

nick papagiorgo 2016.08.05. 22:32:57

@PomberMaci:
a végén még kiderül, hogy az USA bombázta meg saját magát Pearlnál, vagy legalábbis kiprovokálta azt.....:)

Komodoi 2016.08.05. 22:34:24

@nick papagiorgo:

Mi az hogy "töriből" ? Szerinted egy fennhatóság engedi hogy a fennhatósága alatt olyan törit tanítsanak, ami nem felel meg a politikai érdekeinek? Hogy gondolod hogy az iskolában az igaz történelmet tanítják, te teljesen megőrültél?

Komodoi 2016.08.05. 22:37:25

@dr. Trebitsch:

Amerikának nem lett volna félnivalója, ha beszünteti a harcot ott ahol a front éppen áll, a japánok is beszüntették volna a harcot. De az Amerikát uraló zsidók egójának az kellett, hogy Japán feltétel nélkül megadja magát, tehát a büszkeségük kedvéért szükségtelenül elpusztítottak 200 ezer ártatlan lakost.
Szerinted az aki a büszkeségéért szükségtelenül elpusztít 200 ezer ártatlan lakost, az jó ember, vagy rossz ember?

dr. Trebitsch 2016.08.05. 22:38:36

@Komodoi: elmondtam a véleményem, szerintem Te csak trollkodsz... jó éjszakát!

nick papagiorgo 2016.08.05. 22:42:38

@dr. Trebitsch:
ennek az atombomba-dolognak egyébként az volt a lényege, hogy senki se tudhatta, hogy az USÁ-nak még hány atombombája van.
Egyébként az atomfegyvert Hitler kezdte el fejlesztgetni, csak az amerikaiak megelőzték (hála azon zsidó tudósoknak, akiket Hitler elüldözött). De mire befejezték, addigra H. megbukott, ezért nem dobták le Németországban. Japán viszont harcban állt, ráadásul Japán megtámadta az USÁ-t, és az ellene folytatott háború rengeteg emberéletbe került (nem csak ameriakiaba, de ausztrálba, kínaiba, stb). A közvélemény a háború lezárását várta, de ugye Japánt nem lehetett úgy legyőzni, mint a németeket, tekintve, hogy ők még a németeknél is sokkal fanatikusabbak.
Így találkozott a tudományos/politikai elképzelés az USA állampolgárainak helyeslésével, ami (a világon egyedülállóan) lehetővé tette az atombomba ledobását. Végülis jól jöttek ki a dolgoból: a tudósok megkapták az eredményeiket, a politikusok meg az emberek meg a békét, illetve azt is, hogy ez milyen szörnyű fegyver, és mivel jár a bevetése, miért nem szabad többé használni. Azért az emberiség tanult ebből: bárki fenyegetőzött is eddig, atomfegyvert azóta se vetett be senki.

Máshogy ez nem lett volna lehetséges, bárki bármit is mond. Szükség volt a példára. Sajnos.

nick papagiorgo 2016.08.05. 22:44:19

@Komodoi:
"Hogy gondolod hogy az iskolában az igaz történelmet tanítják, te teljesen megőrültél? "

hát, kettőnk közül az egyikünk hülye, fogalmazzunk így :)
a hozzászólásainkat visszaolvasva, majd mindenki eldönti, melyikünk az :)

swfla 2016.08.05. 22:48:46

@Fleurs Du Mal: na vegre egy jozanul gondolkodo. idorol idore belefut az ember egy tenyeken alapulo velemenybe a sok frocsogo hulye kozt, mar tisztan ezert erdemes volt legorgetni a hozzaszolasodig

Komodoi 2016.08.05. 23:08:40

@nick papagiorgo:

Elárulom, hogy az iskolákban azt tanítják, amit azok akarnak, akiknek a fennhatósága alatt van az a terület, ahol az iskola van. Tehát ha az iskolából akarod megtudni hogy mi történt a történelemben, ahhoz esélyed sincs.

HowAreYouOneAVet;ésün? 2016.08.05. 23:13:02

@bloglegelő: Szerencsésnek érzem magam.
A japcsi vezetés arra játszott, hogyan jusson ki a kutyaszorítóból, és Trumannak köszönhették, hogy aranytálcán kaptak egy lehetőséget (Trumann -Roosevelttel ellentétben- nem akart kommunista szovjetet Japánban látni)
Az atombomba bevetése a katonai tapasztalatszerzés része volt, csak ezért vetették be (két különböző típust)

Komodoi 2016.08.05. 23:15:03

@HowAreYouOneAVet;ésün?:

Az atombomba bevetése az népirtás volt, azért vetették be, hogy ártatlanok tízezreit pusztíthassák, mert ilyen perverz állatok voltak a bevetők.

nick papagiorgo 2016.08.05. 23:18:34

@Komodoi:
aha. Jó ezt tudni. Ezek szerint az iskolára, mint olyanra nincs is szükség, úgyis csak a hülyeséget tanítják.
Még jó, hogy írni-olvasni megtanultál. Ezt egyébként hogy sikerült, behódoltál a hatalomnak, vagy valahogy kijátszottad a rendszert? :))))))

Szalay Miklós 2016.08.05. 23:21:34

Itt egy alapos kis összefoglaló a háborúról, arról, hogy a politikai konfliktusok kapcsán hogyan manipulálják a népet, és hogy mit lehet tenni egy békésebb világért:

egyvilag.hu/temak.shtml#temaid077

(A legfelső sor a kép tetején, "Politikai konfliktusok". Az írás doc és pdf formátumban tölthető le. Ez egyébként egy nagyobb mű egy darabja, mely megpróbálja módszeresen, de azért érthetően elmagyarázni, hogyan működik a világ.)

jet set 2016.08.05. 23:24:08

Az atombombát katonai létesítmények ellen kellett volna bevetni. Így háborús bűn. Függetlenül attól, hogy ezáltal hamarabb végetért-e a háború.

jet set 2016.08.05. 23:25:46

@nick papagiorgo: De nem civilek ellen. Civilek legyilkolása=háborús bűn.

jet set 2016.08.05. 23:27:13

@dr. Trebitsch: És Európában hány amerikai katona halt meg? Mi közük volt az európai hadszíntérhez?

2016.08.05. 23:27:57

@Komodoi: látom körkörös ciklusba kerültél a zsidó-amerika-zsidó-amerika láncban.

Sokan leírták, hogy mi lett volna, ha, meg milyen előnyei voltak, a borzasztó mellékhatásai mellett a dolognak, de ez téged láthatóan nem érdekel.

Nem is akarlak az igazukról meggyőzni, úgysem elehet.

De két diszkrét zsidózás között, amit olyan közönségesen nyomatsz, gondolkozz el azon, hogy 2016-ból visszatekintve, hogyan akarod megítélni egy akkori döntés helyességét, szükségességét? Mindezt visszafelé okoskodva, gyakorlatilag 3-4 generációnyi távolságból? Fel sem foghatod, hogy milyen súlyú döntéseket kellett meghozni egy világháború idején, fel sem foghatod, hogy milyenek voltak a lelkiállapotok a két oldalon (az itt lévők közül nagyjából senki nem értheti ezt, nyilván én sem). Max hallhattál róla, részese nem voltál. Az, hogy a nagyfaterod Isonzót megjárva hogyan látta nem releváns.

Ne ítélkezz egy letűnt kor döntése felett. Nem voltak jó és rossz döntések. Csak rosszak és rosszabbak. Az egy szájbavert háború volt. Plust javaslom akadj le a zsidózásról, mert amikor kommentelsz, nem a világról lesz véleménye a népeknek, hanem rólad.

2016.08.05. 23:29:21

@Komodoi: látom körkörös ciklusba kerültél a zsidó-amerika-zsidó-amerika láncban.

Sokan leírták, hogy mi lett volna, ha, meg milyen előnyei voltak, a borzasztó mellékhatásai mellett a dolognak, de ez téged láthatóan nem érdekel.

Nem is akarlak az igazukról meggyőzni, úgysem elehet.

De két diszkrét zsidózás között, amit olyan közönségesen nyomatsz, gondolkozz el azon, hogy 2016-ból visszatekintve, hogyan akarod megítélni egy akkori döntés helyességét, szükségességét? Mindezt visszafelé okoskodva, gyakorlatilag 3-4 generációnyi távolságból? Fel sem foghatod, hogy milyen súlyú döntéseket kellett meghozni egy világháború idején, fel sem foghatod, hogy milyenek voltak a lelkiállapotok a két oldalon (az itt lévők közül nagyjából senki nem értheti ezt, nyilván én sem). Max hallhattál róla, részese nem voltál. Az, hogy a nagyfaterod Isonzót megjárva hogyan látta nem releváns.

Ne ítélkezz egy letűnt kor döntése felett. Nem voltak jó és rossz döntések. Csak rosszak és rosszabbak. Az egy szájbavert háború volt. Plust javaslom akadj le a zsidózásról, mert amikor kommentelsz, nem a világról lesz véleménye a népeknek, hanem rólad.

nick papagiorgo 2016.08.05. 23:34:48

@jet set: ezt mondd a Pearlnál legyilkolt civileknek, a japánok által Kínában, Koreában, Mandzsúriában stb. legyilkolt civileknek ésatöbbi.
Egyébként elmondanám, hogy pl. a szövetséges légierő többszázezer civilt "gyilkolt le" Drezda és egyéb német városok bombázásával - valahogy ezért mégse állt senki bíróság elé.
A történelmet a győztesek írják. Ez van.

Voyager10 2016.08.05. 23:36:52

@Teddyke: Én feladtam ennek a hülyének (ti. @Komodoi) a győzködését. Nincsenek érvei csak rögeszméi. Még online is elviselhetetlen.

nick papagiorgo 2016.08.05. 23:38:52

@jet set:
többek között az, hogy Hitler volt olyan hülye, hogy hadat üzenjen az USÁ-nak.
Történészek között máig vitatéma ez, hogy miért tette (mert értelme nem volt - vélhetőleg ő se gondolhatta, hogy majd partraszáll az USÁ-ban). Valószínűleg azért, mert szimplán hülye volt.
De ez alapozta meg azt, hogy az USA bevetette a katonáit az európai hadszíntéren.

bandiras2 2016.08.05. 23:41:40

@Komodoi:
Belinkelem mégegyszer, mert úgy látom vagy elkerülte a figyelmedet, vagy megpróbálsz nem foglalkozni a tiedtől eltérő véleményekkel:
http://www.youtube.com/watch?v=VfyNNVuLCn8
Miről is van szó a videóban?
Pl mikor a Pearl harbour ellen támadást vezető japi kötelék parancsnoka köszönetet mondott az Enola Gay legénységének, amiért véget vetettek a háborúnak.
Pl, mikor a japán parancsnokok arról nyilatkoztak a háború után, hogy készen álltak 30 millió civilt feláldozni az amerikaiak ellen.
Pl a pusztító hagyományos terrorbombázásokról, amik sokszor annyi életet követeltek mint a két atomtámadás, és a hadvezetés le se szarta, mert kalkulált veszteség volt.
Pl, mikor az első atomot ledobták, és le se szarták, majd ledobták a másodikat is, és még mindig azon agyaltak napokig, hogy meddig húzhatják, ha még rájuk dobnak néhányat. A yenkik már a következő bombát készítették elő, mikor a japik végre megértették. Legalábbis a császár. De a hadvezetés még ilyenkor is meg akarta puccsolni, mert jó a háború még így is.
Hirohitó császár a megadás okaként a bombát jelölte meg rádióbeszédében.
Áhh minek tépem a számat... Retardáltak...
Na persze stalin elvtárs is kapott gondolkodni valót, mert addig igencsak gondolkozott egy londonig tartó tovább lépésen. Hiroshima és Nagasaki még őt is gondolkodásra késztette, de vannak akik még nála is idiótábbak.

2016.08.05. 23:54:15

@Voyager10: nem hülye, csak más a véleménye, mint a tiéd. Mindenki tolja a sajátját. Én is hasonlóan látom, hogy sajnos annak a 2 bombának sok mindent köszönhet a világ. Pontosabban, a sok áldozatnak köszönhet sokat, amit a 2 bomba okozott.

Mert ha akkor ott nem dobják le, akkor ledobták volna Vietnámban vagy Koreában. Vagy lett volna egy fasza atomháború, mert az tuti, hogy valaki kipróbálta volna elsőnek. Ha más nem, akkor Sztálin apus. Nem kettőt kaptunk volna, hanem huszonötöt próbának, meg hatástanulmánynak.

Távoli népek kárán két nagy hatalom megtanulta, hogy jobb nem egymásra dobálni a cuccot.

De ettől még nem hülye, bár kétségtelen kicsit rögeszmés, meg gyanús, hogy imádja a háttérhatalmasdi gondolatokat.

Fleurs Du Mal 2016.08.06. 00:13:20

@swfla: igazából azért is írtam a bejegyzést mert elegem lett a sok alaptalan hozzászólásból... azért jó látni hogy került több józan hozzászóló is, még egy-két érdekességet tanultam is :)

nick papagiorgo 2016.08.06. 00:18:04

@Teddyke:
ne haragudj, aki azt mondja, hogy az atombomba ledobásakor Japán már nem veszélyeztetett senkit, az szimplán hülye. Hiányzott a töriórán, amikor a II. VH-t tanulták.
Az atombomba ledobásakor ugyanis Japán ott volt még (a saját főszigetein kívül) Kínában, Koreában és Mandzsúriában, meg még pár óceániai szigeten. Namost aszondja az ember, hogy "tehát nyugodtan be lehetett volna szüntetni a harcot ott ahol a front éppen állt," - hol? Az atombomba ledobásakor Japán még mindig külső területeket birtokolt, ezeket meg kellett volna tartania?
Arról nem is beszélve, hogy mennyire volt fanatizálva a japán lakosság, ha a császár nem adja meg magát, még évekig harcoltak volna késekkel-botokkal. Ha már nem történelmi forrásokra, hanem ilyen összeesküvéselméletekre,netes "hírekre" meg ilyesmikre támaszkodunk, legalább a "háború után 20 évvel még mindig harcoló japán katona" meg ezek jussanak az eszünkbe....
A probléma az a félművelt emberekkel, hogy tanultak valamit a suliban, plusz összegyúrják valami neten szerzett meg ismerősök által elmesélt dolgokkal (plusz bele némi összeesküvéselmélet), és azt hiszik, hogy az a valóság. Nos, marhára nem az. Ezeknek a dolgoknak irodalma van, több száz nagynevű kutatóval - ehhez képest jön XY "nick" és elmondja, hogy az nem is úgy volt......ez azért vicces. Ha valaki valamihez hozzászól, legalább alapbető ismeretei legyenek róla, szerintem.

bloglegelő 2016.08.06. 00:48:06

@jet set: de vajon miért élvezitik ezt az álerkölcsi maszturbációt ??

na jó, mert ennyit tudtok

rémes, elég szar, hogy más pofájába toljátok magatokat

Punxsutawney Mormota 2016.08.06. 01:24:00

@Komodoi: Zsenikém, a mohácsi csatára sem volt szükség, mert a Magyar Királyság annyira le volt gyengülve, hogy semmi veszélyt nem jelentett az Oszmán Birodalomra. Nagy kár, hogy erről Szulejmán szultán máshogy gondolkodott.

JitterAee 2016.08.06. 05:26:39

Én azon gondolkodtam lett volna-e esélye annak hogy Budapestre is dobjon atomot az USA.

Kurt úrfi teutonordikus vezértroll · https://hatodiklenin.blog.hu/ 2016.08.06. 07:16:54

@Komodoi: Egy kis zsidózásra szükséged volt, hogy rásegíts a Viagrára az ötcombú asszonyhoz, mi?

Kurt úrfi teutonordikus vezértroll · https://hatodiklenin.blog.hu/ 2016.08.06. 07:21:58

@nick papagiorgo: Nem tudtad, hogy Pearl Harbourt nem is támadták meg a japcsik, azt csak a zsidók találták ki hogy a németek gázkamrába vigyék őket? :-))

Kurt úrfi teutonordikus vezértroll · https://hatodiklenin.blog.hu/ 2016.08.06. 07:25:21

@bloglegelő: "Másik értelmes kérdés lehet, hogy mi szükség volt a második robbantásra Nagaszaki fölött."

Két különböző technológia volt. Egyik U235, a másik Pu239, ráadásul implóziós. Me hogy P239-ből nem lehet a másik fajtát csinálni. Kipróbálták mindkettőt.

Kurt úrfi teutonordikus vezértroll · https://hatodiklenin.blog.hu/ 2016.08.06. 07:27:02

@Komodoi: Még mindig nem jött össze a merevedés, te vén náci? Simogasd a keretlegény nagypapa vaskeresztjét, hátha az segít!

Kurt úrfi teutonordikus vezértroll · https://hatodiklenin.blog.hu/ 2016.08.06. 07:31:04

@nick papagiorgo: " (hála azon zsidó tudósoknak, akiket Hitler elüldözött)"

Hála annak, hogy rosszul számolták ki a németek a kritikus tömeget és ezért megvalósíthatatlannak tűnve, neki sem fogtak.

Kurt úrfi teutonordikus vezértroll · https://hatodiklenin.blog.hu/ 2016.08.06. 07:36:22

@JitterAee: Nézz utána, hogy 1945 augusztusában voltak-e még német erők Budapesten. Guglizzál, ha már a töri órákat kihagytad!

Conchobar 2016.08.06. 09:06:42

Ha csak békét és győzelmet akartak volna az amerikaiak, akkor nem lett volna szükség atombombára, sem Japán elfoglalására. Mandzsúria és Korea elfoglalása után már nem sokáig tudták volna folytatni a háborút (a japán fegyveréletételt sokan így is Mandzsúria oroszok általi megtámadásával magyarázzák). Japán és Németország elfoglalására azért volt szükség, hogy a régiek helyébe USA-csatlós kormányok kerüljenek. A két egykori ellenség azóta is amerikai megszállás alatt van

sedi 2016.08.06. 09:07:26

@Kurt úrfi teutonordikus vezértroll: Pearl Harbornál egy katonai (haditengerészeti) támaszpontot támadtak, te libsi barom, nem két több százezres nagyvárost nőkkel, gyerekekkel és idősekkel. Persze szerinted ez összemérhető, te undorító szardarab.

Conchobar 2016.08.06. 09:12:37

@JitterAee: "Én azon gondolkodtam lett volna-e esélye annak hogy Budapestre is dobjon atomot az USA" - Nem esély volt, hanem Magyarországi célpontok is szerepeltek az USA által nukleáris fegyverekkel támadandók listáján (persze, jóval 1945 után)

Sir Galád 2016.08.06. 09:16:19

Ezek az emberek a kötelességüket végezték. Az más kérdés mit szabtak rájuk fentről. Nyilván azt mondják, hogy szükséges volt amit tettek, mert valahogy helyre kell tenniük a fejükben, hogy több tízezer ártatlan embert öltek meg.

val 2016.08.06. 09:27:01

Itt egy kisfilm a hőstettről, érdemes megnézni:

www.youtube.com/watch?v=lBZsYceH4nM

nick papagiorgo 2016.08.06. 09:30:37

@Conchobar:
azért hozzátenném, hogy a SZU csak az első atombomba ledobása UTÁN támadta meg Japánt (aug 6-án olt Hiroshima, és asszem 8-á támadott a SZU). A keleti hadszíntéren történt győzelem után volt egy megállapodásuk, hogy ők is hadba lépnek Japán ellen - csak nem nagyon igyekeztek vele. Mások is megjegyezték: a bomba nem csak Japánnak, de a SZU-nak is egy "jelzés" volt.

Továbbá Hirohito császár a megadás indokaként az atombombát hozta fel (és nem Mandzúria elfoglalást pl). Ennek azért van nagy jelentősége, mert a japán nép csak a császár szavának engedelmeskedve volt hajlandó megadni magát (ellentétben pl. a németekkel, akik "vidáman" adogatták megfele magukat,Hitler végső kitartást követelő parancsa ellenére). Tehát ha nem dobják le a bombát, Hirohito nem kapitulál, és az egész japán nép küzd tovább.

"Sérti a fülemet ez a hitetlen beszéd" 2016.08.06. 09:37:40

Az amerikai háborús propaganda még több mint 70 év után is jól működik. Nem tudom, ki az, aki még a Pearl Harbor elleni támadásról elhiszi, hogy "váratlanul érte" a vezérkart. Valamint az ott állomásozó hadihajók többségét még jóindulattal sem lehetett korszerűnek mondani, nem egy még a "Nagy háború" előtti konstrukció volt. Persze, áldozatok hiányában nincs Casus belli, de látott már ilyet a történelem korábban is. 10 évvel a támadás előtt legvidámabb kereskedelmi partnerei voltak egymásnak, csak aztán Japán Mandzsúria '31-es megszállása kereskedelmileg nem feküdt USA-nak, így az ál-békepárti Roosevelt japók elleni szankciói időzített bombaként be is teljesedtek. Tehát, generáltak egy háborús helyzetet, megteremtették az ellenséget, akit már utána nem volt nehéz démonizálni a lakosság és az egyszeri katonák szemében. Akárhogy is, mocskos játék.

Komodoi 2016.08.06. 09:44:51

@Teddyke:

Mi lett volna, ha nem vetik be az atombombát, hanem tűzszünetet kötnek ott ahol a front éppen állt? Japán már nem volt olyan erős, hogy veszélyeztette volna az Egyesült Államok területét és népét, tehát Los Angeles lakossága biztonságban lett volna. Vagyis nem volt szükség az atomtámadásra ahhoz hogy Los Angeles lakossága biztonságban legyen.

Komodoi 2016.08.06. 09:47:37

@bandiras2:

Amerika biztonságához nem volt szükség a japán megadásra. Ahhoz elég lett volna tűzszünet is. Japán megadására csak az Amerikát uraló zsidók büszkesége és egója miatt volt "szükség", tehát az ő kielégülésükért pusztítottak el többszázezer ártatlan gójt.

Kurt úrfi teutonordikus vezértroll · https://hatodiklenin.blog.hu/ 2016.08.06. 09:57:46

@nick papagiorgo: Pontosan.
Augusztus 6.-án az amcsik ledobják az urán alapú bombát Hirosimára.
Augusztus 8.-án a szovjetek hadatüzennek és lerohanják Mandzsúriát.
Augusztus 9.-én az amcsik ledobják plutónium alapút Nagaszakira.
Augusztus 14.-én Japánt kapitulál.

A szovjetek támadását is az amcsi atom váltotta ki, hiszen ha a japók az orosz hadüzenet és támadás előtt teszik le a fegyvert, akkor a koreai területek a jog szerint amcsi felügyelet alá kerültek volna.
De hát a sok barom ezeket az összefüggéseket képtelen felismerni.

Kurt úrfi teutonordikus vezértroll · https://hatodiklenin.blog.hu/ 2016.08.06. 10:00:13

@Kurt úrfi teutonordikus vezértroll: Japánt helyett Japán...
@Komodoi: Te komolyan elmebeteg vagy. Képtelen vagy feldolgozni hogy kiskorodban anyád rádzúdította a dühét, mert a zsidó boltos nem adott neki hitelbe kotont amikor kiállt a a sarokra? A zsidóknak köszönheted az életed. Bár igaz nagyon nyomorúságos.

Komodoi 2016.08.06. 10:04:21

@Kurt úrfi teutonordikus vezértroll:

Japán a szovjet támadáskor bánhatta meg, hogy annak idején Amerikát támadta meg, nem pedig a szovjetet. Ha az utóbbit teszi, akkor győztes.

Komodoi 2016.08.06. 10:06:08

@Kurt úrfi teutonordikus vezértroll:

Az 1920-ban megjelent Henry Ford könyv óta tudjuk hogy Amerikát zsidók uralják, tehát ha Amerika valamit tesz, akkor azt az őt uraló zsidók teszik, maga a derék angolszász keresztény gój amerikai nép nem is tud róla hogy a nevében mit tesznek az Amerikát uraló zsidók.

Conchobar 2016.08.06. 10:08:46

@nick papagiorgo: "A keleti hadszíntéren történt győzelem után volt egy megállapodásuk, hogy ők is hadba lépnek Japán ellen" - Jaltában ígérte meg Sztálin a beavatkozást Churchillnek és Rooseveltnek. 1945 nyarán meg már aligha örültek a szovjet beavatkozásnak a nyugatiak (mivel az egyben a szovjet érdekszféra növekedését is jelentette)

Kurt úrfi teutonordikus vezértroll · https://hatodiklenin.blog.hu/ 2016.08.06. 10:09:22

@Komodoi: Henry Ford pont ugyanolyan elmebeteg náci volt mint te, ez dokumentált.

nick papagiorgo 2016.08.06. 10:11:51

@Komodoi:
csak azt felejted el, hogy Japán semmit sem akart az oroszoktól, miért támadta volna meg őket?
Japán a nagy életterét akarta kiépíteni a Csendes-óceánon, ez egyáltalán nem ütközött a SZU érdekeivel. A SZU-Japán béke az egész II VH alatt kitartott, csak a legvégén volt hajlandó a SZU megtámadni Japánt. Azt is csak vonakodva.

Conchobar 2016.08.06. 10:13:49

@nick papagiorgo: "Továbbá Hirohito császár a megadás indokaként az atombombát hozta fel (és nem Mandzúria elfoglalást pl)" - Jól mondod, ez csak indok volt. Ez még koránt sem jelenti azt, hogy valóban ez volt az igazi oka. Hirohito a kamikázékkal jellemezhető Japán ura volt. Nem sokba vették ők a tömeges emberhalált. A mások életét se, és a sajátjukat se becsülték sokra

Komodoi 2016.08.06. 10:16:23

@Kurt úrfi teutonordikus vezértroll:

Akkor ellenőrizzük amit Henry Ford írt. Ugyebár többek között azt írta, hogy az amerikai külügyeket zsidók iránytják, Amerikát külföldön többnyire zsidók képviselik, ezért ha külföldiek találkoznak amerikai képviselőkkel, akkor azt hihetik hogy az amerikaiak azok zsidók.
Akkor most nézzük meg a jelenkor tényeit:
Az amerikai külügyminiszter John Kerry zsidó (nagyapja Fritz Kohn, nagyanyja Ida Loewe).
Az amerikai külügyminiszterhelyettes Tony Blinken zsidó (apja Donald Blinken, anyja Judith Blinken).
Az amerikai külügyi államtitkár Victoria Nuland zsidó (apja Shepsel Ber Nudelman).
Az amerikai nukleáris főtárgyaló Wendy Sherman zsidó (New Yorki prominens zsidó családból).
Az amerikai külügyminisztérium energetikai megbízottja Amos Hochstein zsidó.

Tehát Henry Ford "elmebeteg náci" volt, de amit leírt, az véletlenül ma is igaz.

nick papagiorgo 2016.08.06. 10:16:41

@Conchobar:
"1945 nyarán meg már aligha örültek a szovjet beavatkozásnak a nyugatiak (mivel az egyben a szovjet érdekszféra növekedését is jelentette)"

azért azt a 800 ezer fős Kvantung-hadsereget valakinek csak le kellett győznie :)

Egészen konkrétan az volt, hogy Sztálin megígérte a hadbalépést, csak nem nagyon sietett vele. Ez a nyugatiaknak nem nagyon tetszett, mivel nem ártott volna, ha Mandzsúriát "valaki" visszaveszi a japánoktól méghozzá mielőbb. A bomba ledobása után aztán a SZU beszállt, viszont nem állt meg ott, ahol megbeszélték, és elfoglalta pl. Szahalint, amit visszaadni se volt hajlandó. Akkor ott volt pár nap "para", hogy az oroszok meddig mennek el, de utána Japán megadta magát. Az meg azért sose volt realitás, hogy az oroszok partraszállnak Japánban, és megalakítják a Japán Szocialista Köztársaságot :)

Komodoi 2016.08.06. 10:17:21

@nick papagiorgo:

"Japán semmit sem akart az oroszoktól, miért támadta volna meg őket?"

Mondjuk azért hogy ne veszítsen háborút. Mert gondolom háborút veszíteni sem akart volna.

Conchobar 2016.08.06. 10:17:49

@Komodoi: "Japán a szovjet támadáskor bánhatta meg, hogy annak idején Amerikát támadta meg, nem pedig a szovjetet" - Minden vitánál felmerül ez a hülyeség. Hát mit kezdett volna Japán a szibériai faggyal? Azt nem lehet a tankok meg a hadihajók üzemanyagaként használni, a nyugat-európaiak dél-ázsiai gyarmatain található olajjal (és egyébb nyersanyagokkal) ellentétben

Conchobar 2016.08.06. 10:20:27

@Komodoi: "Mondjuk azért hogy ne veszítsen háborút." - Mi ez a baromság? 1941-ben (decemberig) Japán csak Kínával állt hadban. Úgy hogyan lehetne már elkerülni egy vereséget, hogy egy ország újabb háborúba kezd? Avval csak növelni a vereség esélyét

Komodoi 2016.08.06. 10:23:30

@Conchobar:

Például úgy lehet elkerülni a vereséget, ha ésszel előre gondolkozik. Először ketten Németországgal közösen két irányból végeznek a szovjettel, annak nyersanyagát, iparát felosztják egymás közt, majd úgy megerősödve már közösen le tudják birkózni Amerikát. Például úgy.

Conchobar 2016.08.06. 10:26:32

@nick papagiorgo: "azért azt a 800 ezer fős Kvantung-hadsereget valakinek csak le kellett győznie" - Az a Japántól és az utánpótlástól (a nyugati hadihajók által) elzárt szárazföldi hadsereg nem jelentett volna komoly akadályt az angolszászoknak sem

bandiras2 2016.08.06. 10:26:59

@Komodoi:
Tisztában vagyok a zsidóuralommal amerikában.
A tűzszünet nem adott volna lehetőséget egy háború utáni rendezésre az amerikaiak szája íze szerint. Mindamellett Japán megmaradt volna ellenőrizetlen fenyegetésnek, esetleg a szovjetekhez sodródott volna. Kínában továbbra is tombolt a háború, milliók haltak meg,Korea megszállás alatt állt. Stalin se nagyon bírt magával európában. A hadvezetés különféle okokból (anti gój, reváns Pearl harbour, etc) elszánt volt, hogy befejezze a háborút egyszer és mindenkorra, ezt a háborús őrületben képesek lettek volna akár bomba nélkül is, folyamatos terrorbombázással, és partraszállásokkal, a lakosság halomra lövésével elérni. A politikai akarat megvolt, a tervek elkészültek, sokmilliós áldozattal számoltak amerikai oldalon, és minimum tízszeressel japán oldalon. Ha tényleg csak a gójok pusztítása lett volna a lényeg, akkor megtartják a bombát maguknak, mert úgy sokkal többen haltak volna meg. Viszont ebből a háborúból már mindenkinek elege volt addigra. Rockefeller tudott sunyiban szállítani hitlernek (ólom tetra etil, és ötvözőanyagok, pl molibdén), de a japóknak nem, nem volt már meg belőle a kettős profit se. Abból a háborúból már nem lehetett több pénzt kipréselni, és ezért vetettek véget neki gyorsban, hogy maximalizálják a politikai hasznot. Később a japán belpolitikába keményen beleugatva, erősítették a nemzeti jobboldalt, és keményen elnyomták a baloldali munkásmozgalmakat. Kellett is, mert akárcsak vietnámban és koreában, itt is nyomultak a szovjetek.

Conchobar 2016.08.06. 10:28:47

@Komodoi: "Először ketten Németországgal közösen két irányból végeznek a szovjettel, annak nyersanyagát, iparát felosztják egymás közt" -Hát pont ezt mondtam. Mit kezdett volna Japán a szibériai faggyal (esetleg az Urálban lévő áttelepített szovjet gyárakkal)

Komodoi 2016.08.06. 10:32:15

@Conchobar:

És a kaukázusi meg szibériai kőolajjal, vasérccel, stb. Ha a szovjet minden erőforrása a németek és a japánok rendelkezésére áll, és velük szemben már nincs ott a szovjet, akkor több az esélyük Amerika ellen is.

Komodoi 2016.08.06. 10:35:23

@bandiras2:

"A tűzszünet nem adott volna lehetőséget egy háború utáni rendezésre az amerikaiak szája íze szerint."

Erre írtam, hogy az amerikát uraló zsidók büszkesége és egója, nem pedig az amerikai nép biztonsága.

"Japán megmaradt volna ellenőrizetlen fenyegetésnek"

Nem gondolom, mert Japán nem önszántából támadt, hanem Amerika provokálta és csalogatta háborúba. Ha Amerika a továbbiakban tartózkodott volna ilyesmitől, akkor Japán a továbbiakban nem jelentett volna fenyegetést.

www.origo.hu/tudomany/felfedezo/20141207-a-gyalazat-napja-pearl-harbor-titkai.html
Elter Tamás2014. 12. 07. 22:24

1995-ben a washingtoni Kongresszusi Könyvtár archívumából előkerült Arthur McCollum fregattkapitány, a Haditengerészet kiemelt hírszerzési elemzője által jegyzett, és még 1940-ből származó ötoldalas titkos jelentés, amely azt javasolja, hogy Washington közvetett módon provokálja Japánt (gazdasági szankciókkal, Csang Kaj-sek erőteljes támogatásával és a már meglévő feszültségek élezésével) abból a célból, hogy a császárság legyen az első, amely háborús cselekményt követ el

nick papagiorgo 2016.08.06. 10:39:18

@Conchobar:
nem jelentett volna, de párszázezer ember megint meghalt volna közben.
Azt azért látni kell, hogy az amerikai népben a németek legyőzése után volt egy nagyon erős vágy arra, hogy Japánt is győzzék le mielőbb, és a háborúnak legyen vége, a "fiúk" meg jöjjenek haza.
Ehhez képest megkapták Iwo Jimát meg Okinawát, amik mészárszékek voltak.
Mint fentebb is írtam, ez tette egyáltalán lehetővé az atombomba bevetését (tehát hogy a politikusok nem buktak bele ebbe), jelesül, hogy az amerikai nép (amely csak annyit látott, hogy ez is előbbre viszi a háború lezárását) vagy helyeselte, vagy legalábbis elfogadta ezt a lépést.
Ott és akkor az ameriakiak marha nagy gondban voltak, mert a további háborúhoz embereket kellett volna átdobni az európai frontról (azok a szerencsétlenek azt hitték, hogy vége van, ehelyett mehettek volna tovább harcolni a csendes-óceánra). Ez meg egy nagyon-nagyon népszerűtlen lépés lett volna otthon, nem is akarózott nekik ezt meglépni.
Ezért piszkálták Sztálint, hogy lépjen már hadba. De az meg "törleszteni" akart, mert ő is piszkálta annakidején őket, hogy nyissák már meg a második frontot (már 42-től), amit ők nem tettek meg. Tehát ő is átment "halogatóba".

Conchobar 2016.08.06. 10:40:35

@Komodoi: "És a kaukázusi meg szibériai kőolajjal, vasérccel" - A szibériai csak a 2 világháború után indult. A Szovjetunió ipara, kőolaj és vasércbányászata ekkor még az Európai részre korlátozódott (a Kaszpi-tenger környéki olajforrásokat is Európához értve). Ha a németek valami különös oknál fogba beengedték volna a japánokat az érdekszférájukba, azokra a területekre, amelyekre ők maguk is igényt tartottak (pl.Kaukázus), akkor se sokra mentek volna vele a japánok (keresztül utaztatva a nyersanyagot Szibérián)

Komodoi 2016.08.06. 10:42:30

@Conchobar:

Szibériában nagyon nagy mennyiségű nyersanyag volt és van a föld alatt, tehát Japán nagy lehetőséghez jutott volna Szibériában. Ahhoz hogy ne legyen vesztes, csak így lett volna esélye.

Conchobar 2016.08.06. 10:46:10

@nick papagiorgo: "nem jelentett volna, de párszázezer ember megint meghalt volna közben. Azt azért látni kell" - Hagyjuk már ezt propagandaszöveget. Az amerikaiak valóban így éreztek, ezt akarták hallani, az elnökeik meg valóban ezt mondták nekik. De ahogy keresztül passzírozták a Csendes-óceánon a haderejüket, a tengerészgyalogságukat, az egyáltalán nem arra vall, hogy komolyan gondolta volna ezt az amerikai hadvezetés

nick papagiorgo 2016.08.06. 10:47:14

@Komodoi:
még mindig nem érted.
Japán SEMMIT nem akart az oroszoktól.
Teljesen máshol akart terjeszkedni.
Japán hivatalosan Hitler szövetségese volt, de amikor Hitler megtámadta az oroszokat, Japán akkor sem csatlakozott hozzá (pedig akkor lett volna lehetősége annak, amit te mondasz). Épp ellenkezőleg, a japán-orosz béke egész a háború végéig kitartott. Japán és Németország között pedig semmilyen komolyabb katonai egyeztetés nem volt, hogy kinek kit és hol kellene megtámadnia.
A fentiek fényében az, hogy Japánnak hogyan "kellett volna" megtámadnia az oroszkat, egy hülyeség.

Conchobar 2016.08.06. 10:50:13

@Komodoi: "Szibériában nagyon nagy mennyiségű nyersanyag volt és van a föld alatt, tehát Japán nagy lehetőséghez jutott volna Szibériában" - Ne értetlenkedj már. Szibériában az iparosítás a világháború után indult be (például Tyumeny: "Tyumeny ipara 1941-ben gyökeresen átalakult. Oroszország európai körzeteiből 22 nehézipari üzemet evakuáltak a városba. Ekkor hadihajóktól kezdve tankokon és lőszeren át szinte mindent gyártottak itt. De a város gazdaságának legjelentősebb változása 1970-es években történt a tyumenyi szénhidrogén mezők felfedezésével. Tyumeny és környéke korunkban az orosz olajipar és földgáztermelés egyik központja.")

Komodoi 2016.08.06. 10:50:14

@nick papagiorgo:

"Japán SEMMIT nem akart az oroszoktól."

Pont ezt mondom hogy ez volt a rövidlátás. Amerika elleni győzelemhez csak a szovjet legyőzésén keresztül vezethetett volna út. Moszkvát az a szovjet haderő mentette fel a német ostrom alól, amelyet távolkeleten állomásoztattak Japán ellen. Ha Japán is támad keletről, akkor Moszkva elesik és felgyorsul a szovjet összeomlása.

nick papagiorgo 2016.08.06. 10:52:37

@Conchobar:
nézd, a háborúban (sem) szabad sose elfelejteni, hogy a háborút el kell fogadtatni a lakossággal (úgy is, mint választók). Szép példákat látni amúgy, hogy hogyan lehet népeket háborúba belerángatni.
De 45 nyarára az amerikai népnek is elege volt már. Ők azt akarták, hogy a fiúk, akik pl. Hitler ellene küzdöttek, jöjjenek haza, nem pedig azt, hogy odavesszenek Japánban, vagy Mandzsúriában. A politikusok egyre nehezebben tudták nekik megmagyarázni, hogy miért kell még mindig harcolni, attól meg egyenesen besokkoltak, hogy pl. partraszállnak Japánban, ami irtózatos veszteséget okozott volna mindkét félnek, és évekig elhúzta volna a háborút.
Ezért "etették meg" velük az atombombát.

Komodoi 2016.08.06. 11:00:47

@nick papagiorgo:

Nem lett volna kötelező partraszállni Japánban. Nem volt kötelező feltétel nélküli megadást követelni. Meg lehetett volna állítani a vérontást kompromisszummal is. Ők a kompromisszumos béke és az ártatlan lakosság kímélése helyett a büszkeségüket, egójukat és többszázezer ártatlan ember kegyetlen elpusztítását választották.
Azért mert ők nem humanisták, hanem liberálisdemokraták.

nick papagiorgo 2016.08.06. 11:06:24

@Komodoi:
aha, kompromisszummal. A japán, az egy ilyen kompromisszumképes nép volt.
A "háború után 20 évvel még mindig a dzsungelben "harcoló" japán egységek" - azok megvannak?
Az, hogy a kamikázék a fegyverletétel UTÁN egy nappal (a csásári parancs ellenére) még öngyilkos akciókat hajtottak végre az amerikai hajók ellen, az megvan?
Ezek a tények sajnos nem azt bizonyítják, hogy kompromisszummal meg lehetett volna állítani őket.

Conchobar 2016.08.06. 11:06:42

@nick papagiorgo: "A politikusok egyre nehezebben tudták nekik megmagyarázni, hogy miért kell még mindig harcolni, attól meg egyenesen besokkoltak" - Lófaszt! Te a vietnámi háborúról beszélsz. A németek és japánok elleni háborút nem kellett magyaráznia a politikusoknak (egyebek mellett a német tengeralattjárók tettei, meg Pearl Harbour után). A halottakat is elfogadták, például Guadalcanal halottainak számát is

Conchobar 2016.08.06. 11:11:06

@Komodoi: "Nem lett volna kötelező partraszállni Japánban" - De bizony kötelező volt, mert másképp soha nem tudtak volna az amerikaiak nekik engedelmeskedő kormányt állítani Japán élére

Conchobar 2016.08.06. 11:16:14

@nick papagiorgo: "A 'háború után 20 évvel még mindig a dzsungelben 'harcoló' japán egységek" - azok megvannak?" - És neked megvan az, hogy miért tették? (nem hitték el a nem-japánoknak, hogy vége a háborúnak, a feletteseik parancsai meg nem tudtak eljutni hozzájuk)

Komodoi 2016.08.06. 11:16:45

@Conchobar:

"másképp soha nem tudtak volna az amerikaiak nekik engedelmeskedő kormányt állítani Japán élére"

Arra sem volt szükség. Vietnamban sem tudtak nekik engedelmeskedő kormányt kikényszeríteni, mégsem halt bele az amerikai nép. Az amerikai kormány feladata nem az volt hogy megalázza Japánt, hanem az hogy megvédje az amerikai népet, és véget vessen a háborúnak. Ehhez nem volt szükség partraszállni és elfoglalni Japánt.

Conchobar 2016.08.06. 11:21:32

@nick papagiorgo: "Ezek a tények sajnos nem azt bizonyítják, hogy kompromisszummal meg lehetett volna állítani őket." - Ez már önmagában is baromság. '44-1945-ben a japánok már nem voltak előnyomulóban, ekkor már a harci cselekményeik a hazájuk védelmére korlátozódott. Ekkor már nem volt igazán megállítani való rajtuk. Ekkor már inkább a felettük való uralkodás vágya játszott közre

Conchobar 2016.08.06. 11:24:07

@Komodoi: "Arra sem volt szükség" - Hát nyilvánvalóan magának az amerikai népnek semmi szüksége nem volt rá, mintahogy arra se volt semmi szüksége, hogy Szaddámot felváltsák bárkire is

Komodoi 2016.08.06. 11:27:25

@Conchobar:

Az amerikai kormány feladata az volt hogy megvédje az amerikai népet és véget vessen a háborúnak. Ehhez nem volt szükség az alábbiakra:

1. feltétel nélküli megadás követelése
2. partraszállás és Japán elfoglalása
3. atombomba bevetése

Az amerikai népet meg lehetett volna védeni és a háborőnak véget lehetett volna vetni úgy is, hogy ahol a front éppen állt, ott kompromisszumos tűzszünetet kötni a japánokkal, feltétel nélküli megadás követelése nélkül, Japán már annyira le volt gyengülve hogy nem veszélyeztette az amerikai népet, hajlandó lett volna beszüntetni a harcot.

Conchobar 2016.08.06. 11:27:33

@Komodoi: "Arra sem volt szükség" - Meg arra sincs szükség, hogy a tökegyértelműt magyarázgassuk ('kötelező volt, mert másképp soha nem tudtak volna az amerikaiak nekik engedelmeskedő kormányt állítani Japán élére'). Legalábbis felnőtt embernek

Conchobar 2016.08.06. 11:29:35

@Komodoi: "Az amerikai kormány feladatanem volt szükség az alábbiakra:

1. feltétel nélküli megadás követelése
2. partraszállás és Japán elfoglalása
3. atombomba bevetése" - Neked meg az lenne a feladatod, hogy felfogd: e tekintetben nincs köztünk vita

Komodoi 2016.08.06. 11:37:38

@Conchobar:

"másképp soha nem tudtak volna az amerikaiak nekik engedelmeskedő kormányt állítani Japán élére"

Ez az amire már nem volt szükség ahhoz hogy az amerikai nép meg legyen védve, erre csak az amerikát uraló talmudista zsidóknak volt "szükségük", megalázni az ellenséget.

Kurt úrfi teutonordikus vezértroll · https://hatodiklenin.blog.hu/ 2016.08.06. 14:00:16

@Komodoi: Te miért zsidózol megállás nélkül? Ez jól esik neked? Vagy utálod őket? És ha igen, konkrétan miért? Mármint a nem hitelezett kotonon kívül.

WhiteFalcon 2016.08.06. 16:25:19

"Joseph Anton Stiborik (1914.12.21. – 1984.06.30.) lokátorkezelő
[...]
vállalkozásban dolgozott Rockdale-ben és ott is hunyt el 67 évesen."

Csak nekem furcsa, hogy 67 évesen halt meg, de a matematika szerint 1914 és 1984 között 70 (na, jó, legyen 69) év telt el? És elnézést, hogy a mainstream kommentektől eltérően, nekem csak ennyi jött le.

Komodoi 2016.08.06. 19:00:20

@Kurt úrfi teutonordikus vezértroll:

Minden esetben indokoltan zsidózom, az indok kiderül a hozzászólásomból, el kell olvasni.

Kurt úrfi teutonordikus vezértroll · https://hatodiklenin.blog.hu/ 2016.08.07. 05:19:06

@Komodoi: És akkor meséld el a szerinted talmudista zsidók miért akarták megalázni a japcsikat, ellentétben a nem zsidókkal!

Master. 2016.08.19. 20:48:15

A hirosimai bomba katonai kísérlet volt csupán. Tisztán technikai lépés. Ki kellett próbálni valós helyzetben is, igazi embereken! Ennyi.
süti beállítások módosítása