Mert a politika is lehet érdekes

PoliPraktika

102 helyettes államtitkár van

2015. február 02. - Herczeg Sándor

Legutóbb a január 30-án kiadott Magyar Közlönyben jelent meg kinevezés, de a harmadik Orbán-kormány megalakulása óta számos felmentés és lemondás is történt több poszton. Egyéb források mellett az összes minisztérium internetes oldalát átböngésztem, hogy aktuális listát tehessek közzé.

A júniusi kormányalakítás óta a legnagyobb mértékű változás a Külgazdasági és Külügyminisztériumot érintette, ahol szinte teljes személycsere történt a helyettes államtitkárok szintjén. A nyár elején kinevezettek közül pedig már nem mindenki dolgozik ott, ahol eredetileg kezdett. Az országgyűlési képviselőként is tevékenykedőket vastag, a már nem hivatalban lévőket dőlt betűvel jeleztem. A sorrend a kinevezések időpontját követi.

 

MINISZTERELNÖKSÉG

Államtitkárok (10 fő):

Kis Miklós Zsolt (agrár-vidékfejlesztésért felelős) 2014.06.15. –

Dr. Kovács Zoltán (Fidesz) (területi közigazgatásért felelős) 2014.06.15. –

L. Simon László (Fidesz) (parlamenti) 2014.06.15. –

Németh Lászlóné (nemzeti pénzügyi szolgáltatásokért és postaügyekért felelős) 2014.06.15. –

Potápi Árpád János (Fidesz) (nemzeti politikáért felelős) 2014.06.15. –

Dr. Sonkodi Balázs (stratégiai ügyekért felelős) 2014.06.15. –

Zsigmondné dr. Vitályos Eszter Zsuzsanna (európai uniós fejlesztésekért felelős) 2014.06.15. –

Giró-Szász András (kormányzati kommunikációért felelős) 2014.11.01. –

Takács Szabolcs Ferenc (európai uniós ügyekért felelős) 2014.12.08. –

Közigazgatási államtitkár: Dr. Vidoven Árpád 2014.06.15. –

 

Helyettes államtitkárok (25 fő):

Dr. Havasi Bertalan (Miniszterelnöki Sajtóirodát vezető) 2010.06.10. –

Kern Tamás (stratégiai és tájékoztatási) 2011.09.12. –

Kumin Ferenc (nemzetközi sajtókapcsolatokért felelős) 2012.06.15. – 2014.07.14.

Kandra Ildikó (gazdálkodásért és személyügyekért felelős) 2013.02.01. –

Csepreghy Nándor (fejlesztéspolitikai kommunikációért felelős) 2014.01.01. –

Dr. Baltay Tímea (kormányablakokért felelős) 2014.06.25. –

Dr. Bartal Tamás (szabályozásért és kodifikációért felelős) 2014.06.25. –

Dr. Belányi Márta (hatósági ügyekért felelős) 2014.06.25. –

Bódi Gábor (infokommunikáció összehangolásáért felelős) 2014.06.25. –

Dr. Bordás Gábor (kormányirodát irányító) 2014.06.25. –

Dr. Császár Dániel Gergely (közbeszerzési felügyeletért felelős) 2014.06.25. –

Dr. Danku Csaba (jogi ügyekért felelős) 2014.06.25. –

Dányi Gábor Zoltán (európai uniós fejlesztések koordinációjáért felelős) 2014.06.25. –

Füleky Zsolt (építészeti és építésügyi) 2014.06.25. –

Dr. Latorcai Csaba (kiemelt társadalmi ügyekért felelős) 2014.06.25. –

Dr. Mezei Dávid Csaba (agrár-vidékfejlesztési stratégiai ügyekért felelős) 2014.06.25. –

Palich Etelka (területi közigazgatás irányításáért felelős) 2014.06.25. –

Perényi Zsigmond (nemzetközi) 2014.06.25. –

Dr. Polacsek Csaba (vagyonpolitikáért és tulajdonosi képviseletért felelős) 2014.06.25. –

Dr. Puskás Imre (kulturális örökségvédelemért felelős) 2014.06.25. –

Sárváry István (kiemelt kulturális fejlesztésekért felelős) 2014.06.25. –

Dr. Viski József (agrár-vidékfejlesztési programokért felelős) 2014.06.25. –

Dr. Wetzel Tamás (nemzetpolitikáért felelős) 2014.06.25. –

Dr. Zöld-Nagy Viktória (területi közigazgatás fejlesztéséért felelős) 2014.06.25. –

Dömötör Csaba (kormányzati kommunikációért felelős) 2014.07.01. –

Szalay-Bobrovniczky Vince (európai uniós ügyekért felelős) 2015.01.01. –

 

BELÜGYMINISZTÉRIUM

Államtitkárok (4 fő):

Dr. Kontrát Károly (Fidesz) (parlamenti, miniszterhelyettes) 2014.06.15. –

Pogácsás Tibor (Fidesz) (önkormányzati) 2014.06.15. –

Tasnádi László (rendészeti) 2014.06.15. –

Közigazgatási államtitkár: Dr. Felkai László 2010.06.02.-

 

Helyettes államtitkárok (8 fő):

Simonné dr. Berta Krisztina (európai uniós és nemzetközi) 2010.06.07. –

Farkasné dr. Gasparics Emese (önkormányzati) 2011.02.21. –

Dr. Magyariné dr. Nagy Edit (szabályozási és koordinációs) 2011.08.05. –

Dr. Hoffmann Imre (közfoglakoztatási és vízügyi) 2012.07.16. –

Hajzer Károly (informatikai) 2014.07.01. –

Szőke Irma (gazdasági) 2014.07.01. –

Zsinka András (személyügyi) 2014.07.01. –

Csampa Zsolt (önkormányzati koordinációért felelős) 2014.08.15. –

 

EMBERI ERŐFORRÁSOK MINISZTÉRIUMA

Államtitkárok (10 fő):

Czibere Károly (szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős) 2014.06.15. –

Czunyiné dr. Bertalan Judit (Fidesz) (köznevelésért felelős) 2014.06.15. –

Dr. Hoppál Péter (Fidesz) (kultúráért felelős) 2014.06.15. –

Dr. Rétvári Bence (KDNP) (parlamenti) 2014.06.15. –

Dr. Simicskó István (KDNP) (sportért felelős) 2014.06.15. –

Soltész Miklós (KDNP) (egyházi, nemzetközi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős) 2014.06.15. –

Veresné Novák Katalin (család- és ifjúságügyért felelős) 2014.06.15. –

Dr. Zombor Gábor (Fidesz) (egészségügyért felelős) 2014.06.24. –

Dr. Palkovics László (felsőoktatásért felelős) 2014.07.15. –

Közigazgatási államtitkár: Dr. Lengyel Györgyi 2012.07.16. –

 

Helyettes államtitkárok (19 fő):

Dr. Páva Hanna (egészségügyi koordinációért és EU-ügyekért felelős) 2010.06.07. –

Dr. Bathó Ferenc (gazdasági ügyekért felelős) 2012.07.16. –

Dr. Maruzsa Zoltán (felsőoktatásért felelős) 2012.09.15. –

Kiss Norbert (sportért felelős) 2012.10.01. –

Sipos Imre (köznevelésért felelős) 2013.04.16. –

Dr. Garai Péter (EU fejlesztések végrehajtásáért felelős) 2013.09.01. –

Dr. Sándor Csaba (jogi és személyügyi) 2013.11.01. –

Dr. Beneda Attila (egészségpolitikáért felelős) 2014.01.01. –

Dr. Köpeczi-Bócz Tamás (EU fejlesztések koordinációjáért és stratégiákért felelős) 2014.01.15. –

Dr. Borókainé dr. Vajdovits Éva (koordinációs ügyekért felelős) 2014.07.01. –

Dr. Deák Imre (nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős) 2014.07.01. –

Fűrész Tünde (család- és népesedéspolitikáért felelős) 2014.07.01. –

Hegyi László (egyházi kapcsolatokért felelős) 2014.07.01. –

Langerné Victor Katalin (társadalmi felzárkózásért felelős) 2014.07.01. –

Nyitrai Imre (szociálpolitikáért felelős) 2014.07.01. –

Pölöskei Gáborné (köznevelési intézményrendszer fejlesztéséért felelős) 2014.07.01. –

Prőhle Gergely (nemzetközi és európai uniós ügyekért felelős) 2014.07.01. –

Dr. Cseri Miklós (kultúráért felelős) 2014.07.15. –

Schanda Tamás János (ifjúságpolitikáért felelős) 2014.07.15. –

 

FÖLDMŰVELÉSÜGYI MINISZTÉRIUM

Államtitkárok (6 fő):

Dr. Bitay Márton Örs (állami földekért felelős) 2014.06.15. –

Czerván György (Fidesz) (agrárgazdaságért felelős) 2014.06.15. –

Dr. Nagy István (Fidesz) (parlamenti) 2014.06.15. –

V. Németh Zsolt (Fidesz) (környezetügyért, agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős) 2014.06.15. –

Zsigó Róbert (Fidesz) (élelmiszerlánc-felügyeletért felelős) 2014.06.15. –

Közigazgatási államtitkár: Dr. Simon Attila István 2014.06.15. –

 

Helyettes államtitkárok (10 fő):

Dr. Bognár Lajos (élelmiszerlánc-felügyeletért felelős) 2010.06.07. –

Dr. Feldman Zsolt (agrárgazdaságért felelős) 2010.06.07. –

Dr. Rácz András (környezetügyért felelős) 2010.06.07. –

Tóth Katalin (nemzetközi kapcsolatokért felelős) 2012.03.20. –

Dr. Kiss Eliza (eredetvédelemért felelős) 2014.07.01. – 2015.01.15.

Román István (agrárszakképzésért felelős) 2014.07.01. –

Szakáli István Loránd (agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős) 2014.07.01. –

Dr. Szinay Attila (jogi és igazgatási ügyekért felelős) 2014.07.01. –

Ugron Ákos Gábor (állami földekért felelős) 2014.07.01. –

Szele Andrea (gazdasági ügyekért felelős) 2014.08.15. –

Gál Péter (eredetvédelemért felelős) 2015.01.28. 

 

HONVÉDELMI MINISZTÉRIUM

Államtitkárok (2 fő):

Vargha Tamás (Fidesz) (parlamenti) 2014.06.15. –

Közigazgatási államtitkár: Dr. Dankó István 2013.02.01. –

 

Helyettes államtitkárok (3 fő):

Siklósi Péter (védelempolitikáért és védelmi tervezésért felelős) 2010.06.07. –

Kun Szabó István (társadalmi kapcsolatokért felelős) 2014.07.01. –

Dr. Puskás Attila (védelemgazdaságért felelős) 2014.11.15. –

 

IGAZSÁGÜGYI MINISZTÉRIUM

Államtitkárok (4 fő):

Dr. Répássy Róbert (Fidesz) (parlamenti) 2014.06.15. –

Dr. Berke Barna (európai és nemzetközi együttműködésért felelős) 2014.06.16. –

Dr. Patyi Gergely Sándor (igazságügyi kapcsolatokért felelős) 2014.06.16. –

Közigazgatási államtitkár: Dr. Molnár Zoltán 2014.06.15. –

 

Helyettes államtitkárok (6 fő):

Dr. Gáva Krisztián (közjogi jogalkotásért felelős) 2010.06.07. – 2014.10.01.

Répás Zsuzsanna (nemzetpolitikáért felelős, a Miniszterelnökségtől felmentve) 2010.06.07. – 2014.09.01.

Misovicz Tibor (gazdasági ügyekért felelős) 2014.07.01. –

Dr. Nemessányi Zoltán (nemzetközi igazságügyi együttműködésért felelős) 2014.07.01. –

Dr. Salgó László Péter (jogszabály-előkészítés összehangolásáért és közjogi jogalkotásért felelős) 2014.07.01. –

Dr. Czombos Tamás (európai uniós igazságügyi együttműködésért felelős) 2014.07.15. –

Dr. Márkusfalvi-Tóth Ádám (igazságügyi szolgáltatásokért felelős) 2014.07.15. –

Dr. Bodzási Balázs (igazságügyi és magánjogi jogalkotásért felelős) 2014.12.01. –

 

KÜLGAZDASÁGI ÉS KÜLÜGYMINISZTÉRIUM

Államtitkárok (5 fő):

Balatoni Monika (kulturális diplomáciáért felelős) 2014.06.15. – 2014.10.04.

Dr. Győri Enikő (európai uniós ügyekért felelős) 2014.06.15. – 2014.09.20.

Dr. Mikola István (biztonságpolitikai és nemzetközi együttműködésért felelős) 2014.06.15. –

Dr. Szabó László (külgazdasági és külügyi, majd parlamenti, miniszterhelyettes) 2014.06.15. –

Szijjártó Péter (Fidesz) (parlamenti, miniszterhelyettes) 2014.06.15. – 2014.09.22.

Magyar Levente (gazdaságdiplomáciáért felelős) 2014.10.04. –

Íjgyártó István (kulturális diplomáciáért felelős) 2014.10.05. –

Közigazgatási államtitkár: Dr. Bíró Marcell 2014.06.15. – 2014.10.04.

                                            Kohut Balázs 2014.10.05. –

 

Helyettes államtitkárok (6 fő):

Ódor Bálint (európai uniós ügyekért felelős) 2010.06.07. – 2014.10.16.

Dr. Baranyai Gábor (európai uniós ágazati politikáért felelős) 2011.01.10. – 2014.09.15.

Takács Szabolcs Ferenc (biztonságpolitikai) 2012.07.16. – 2014.12.07.

Dr. B. Szabó Dezső (kulturális diplomáciáért felelős) 2014.07.01. – 2014.11.01.

Íjgyártó István (keleti nyitásért felelős) 2014.07.01. – 2014.10.03.

Dr. Kátai Ildikó (személyügyi) 2014.07.01. – 2014.10.03.

Kovács Ádám Zoltán (nemzetközi együttműködésért felelős) 2014.07.01. –

Magyar Levente (gazdaságdiplomáciai) 2014.07.01. – 2014.10.02.

Szalay-Bobrovniczky Vince (európai és amerikai kapcsolatokért felelős) 2014.07.01. – 2014.10.15.

Dr. Csonka Ernő (jogi és igazgatási) 2014.07.21. – 2014.10.15.

Altusz Kristóf (európai és amerikai kapcsolatokért felelős) 2014.10.04. –

Dr. Balogh Csaba Sándor (keleti nyitásért felelős) 2014.10.04. –

Horváth Csilla (gazdasági és igazgatási ügyekért felelős) 2014.10.04. –

Dr. Pana Petra (külgazdasági ügyekért felelős) 2014.11.01. –

Benkő Levente Csongor (biztonságpolitikáért felelős) 2014.12.11. –

 

NEMZETGAZDASÁGI MINISZTÉRIUM

Államtitkárok (7 fő):

Banai Péter Benő (államháztartásért felelős) 2014.06.15. –

Dr. Czomba Sándor (Fidesz) (szakképzésért és munkaerőpiacért felelős) 2014.06.15. –

Orbán Gábor (adó- és pénzügyekért felelős) 2014.06.15. –

Dr. Rákossy Balázs (európai uniós források felhasználásáért felelős) 2014.06.15. –

Tállai András (Fidesz) (parlamenti) 2014.06.15. –

Glattfelder Béla (gazdaságszabályozásért felelős) 2014.07.02. –

Közigazgatási államtitkár: Gondos Judit 2013.03.14. –

 

Helyettes államtitkárok (15 fő):

Dr. Lenner Áron Márk (belgazdaságért felelős) 2012.07.01. –

Turóczy László (gazdaságtervezésért és versenyképességért felelős) 2012.07.15. –

Dr. Jármai Péter Zoltán (jogi és koordinációs ügyekért felelős) 2012.09.13. –

Dr. Horváth Viktória (turizmusért felelős) 2012.11.15. – 2014.09.08.

Pankucsi Zoltán (adózásért és számvitelért felelős) 2013.04.08. –

Dr. Modori László (munkaerőpiacért felelős) 2013.06.01. –

Nikoletti Antal (nemzetközi gazdasági kapcsolatokért felelős) 2013.07.01. –

Dr. Berczik Ábel (kincstárért felelős) 2013.07.15. –

Balogh László (pénzügypolitikáért felelős) 2014.01.01. –

Karsai Tamás (gazdaságfejlesztési programokért felelős) 2014.01.21. –

Oláh Gábor (regionális fejlesztési programokért felelős) 2014.01.21. –

Dr. Adorján Richárd (költségvetésért felelős) 2014.09.01. –

Dr. Odrobina László (szakképzésért és felnőttképzésért felelős) 2014.09.01. –

Dr. Ruszinkó Ádám (turizmusért felelős) 2014.09.09. –

Marczinkó Zoltán István (kiemelt vállalati kapcsolatokért felelős) 2014.12.01. –

Ambrus Ilona (gazdálkodásért felelős) 2015.01.22. 

 

NEMZETI FEJLESZTÉSI MINISZTÉRIUM

Államtitkárok (6 fő):

Dr. Aradszki András (KDNP) (energiaügyért felelős) 2014.06.15. –

Dr. Fónagy János (Fidesz) (parlamenti) 2014.06.15. –

Hegmanné Nemes Sára (vagyonpolitikáért felelős) 2014.06.15. – 2015.01.22.

Szabó Zsolt (Fidesz) (fejlesztés- és klímapolitikáért, valamint kiemelt közszolgáltatásokért felelős) 2014.06.15. –

Tasó László (Fidesz) (közlekedéspolitikáért felelős) 2014.07.01. –

Kara Ákos (Fidesz) (infokommunikációért és fogyasztóvédelemért felelős) 2014.10.16. –

Közigazgatási államtitkár: Dr. Czepek Gábor 2014.06.15. –

 

Helyettes államtitkárok (10 fő):

Jenőfi György (gazdasági ügyekért felelős) 2010.06.07. –

Dr. Koncz Pál (jogi és igazgatási ügyekért felelős) 2012.07.16. –

Dr. Solymár Károly Balázs (infokommunikációért felelős) 2013.07.01. –

Dr. Nemcsok Dénes Sándor (környezeti és energiahatékonysági operatív programokért felelős) 2014.01.22. –

Szalóki Flórián (közlekedési operatív programokért felelős) 2014.01.22. –

Dr. Becsey Zsolt László (közlekedésért felelős) 2014.07.01. –

Kádár Andrea Beatrix (energetikáért felelős) 2014.07.01. –

Koszorús László Gáspár (fogyasztóvédelemért felelős) 2014.07.01. –

Dr. Mészáros Karina (vagyongazdálkodásért felelős) 2014.07.01. – 2015.01.15.

Hevesi Zoltán Ajtony (zöldgazdaság fejlesztéséért, klímapolitikáért és kiemelt közszolgáltatásokért felelős) 2014.07.15. –

Dr. Boros Anita (vagyonpolitikáért felelős) 2015.01.16. 

 

Jelenleg 54 államtitkár és 102 helyettes államtitkár van hivatalban. Az előző kabinet számos funkcionáriusát „tovább foglalkoztatták” az egyes (vagy más) tárcák, tehát nem minden kinevezés a harmadik Orbán-kormány megalakulásakor történt.

 

 

 

 

 

 

 

 

A bejegyzés trackback címe:

https://polipraktika.blog.hu/api/trackback/id/tr317045307

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.