Mert a politika is lehet érdekes

PoliPraktika

Így változott az államtitkári gárda 2014 óta

2017. január 13. - Herczeg Sándor

Legutóbb a január 6-án kiadott Magyar Közlönyben jelentek meg kinevezések és felmentések, de a harmadik Orbán-kormány megalakulása óta számos változás történt több poszton is. Egyéb források mellett valamennyi minisztérium internetes oldalát átböngésztem, hogy aktuális listát tehessek közzé. Ezek szerint a 11 miniszter mellett 55 államtitkár és 108 helyettes államtitkár dolgozik.

A 2014-es kormányalakítás óta a legnagyobb mértékű változás a Külgazdasági és Külügyminisztériumot, illetve az Emberi Erőforrások Minisztériumát érintette, ahol szinte teljes személycserék történt a helyettes államtitkárok szintjén. Sőt, már is nem mindenki dolgozik ott, ahol eredetileg kezdett. Az országgyűlési képviselőként is tevékenykedőket vastag, a már nem hivatalban lévőket dőlt és színes betűvel jeleztem. A sorrend a kinevezések időpontját követi.

ulesterem.jpg

(a kép forrása: parlament.hu)

MINISZTERELNÖKSÉG

Államtitkárok (8 fő):

Kis Miklós Zsolt (agrár-vidékfejlesztésért felelős) 2014.06.15. –

Dr. Kovács Zoltán (Fidesz) (területi közigazgatásért felelős) 2014.06.15. –

L. Simon László (Fidesz) (parlamenti, majd kulturális kulturális örökségvédelemért és kiemelt kulturális beruházásokért felelős ) 2014.06.15. – 2016.07.05.

Németh Lászlóné (nemzeti pénzügyi szolgáltatásokért és postaügyekért felelős) 2014.06.15. – 2016.07.06.

Potápi Árpád János (Fidesz) (nemzeti politikáért felelős) 2014.06.15. –

Dr. Sonkodi Balázs (stratégiai ügyekért felelős) 2014.06.15. –

Zsigmondné dr. Vitályos Eszter Zsuzsanna (európai uniós fejlesztésekért felelős) 2014.06.15. –

Giró-Szász András (kormányzati kommunikációért felelős) 2014.11.01. – 2015.10.22.

Takács Szabolcs Ferenc (európai uniós ügyekért felelős) 2014.12.08. –

Csepreghy Nándor (parlamenti, miniszterhelyettes) 2015.10.08. 

Közigazgatási államtitkár:

Dr. Vidoven Árpád 2014.06.15. –

Helyettes államtitkárok (19 fő):

Dr. Havasi Bertalan (Miniszterelnöki Sajtóirodát vezető) 2010.06.10. – 2015.11.01.

Kern Tamás (stratégiai és tájékoztatási) 2011.09.12. –

Kumin Ferenc (nemzetközi sajtókapcsolatokért felelős) 2012.06.15. – 2014.07.14.

Kandra Ildikó (gazdálkodásért és személyügyekért felelős) 2013.02.01. –

Csepreghy Nándor (fejlesztéspolitikai kommunikációért felelős) 2014.01.01. – 2015.10.07.

Dr. Baltay Tímea (kormányablakokért felelős) 2014.06.25. –

Dr. Bartal Tamás (szabályozásért és kodifikációért felelős) 2014.06.25. –

Dr. Belányi Márta (hatósági ügyekért felelős) 2014.06.25. –

Bódi Gábor (infokommunikáció összehangolásáért felelős) 2014.06.25. – 2015.09.21. 

Dr. Bordás Gábor (kormányirodát irányító) 2014.06.25. –

Dr. Császár Dániel Gergely (közbeszerzési felügyeletért felelős) 2014.06.25. –

Dr. Danku Csaba (jogi ügyekért felelős) 2014.06.25. –

Dányi Gábor Zoltán (európai uniós fejlesztések koordinációjáért felelős) 2014.06.25. –

Füleky Zsolt (építészeti és építésügyi) 2014.06.25. –

Dr. Latorcai Csaba (kiemelt társadalmi ügyekért felelős) 2014.06.25. –

Dr. Mezei Dávid Csaba (agrár-vidékfejlesztési stratégiai ügyekért felelős) 2014.06.25. –

Palich Etelka (területi közigazgatás irányításáért felelős) 2014.06.25. –

Perényi Zsigmond (nemzetközi) 2014.06.25. –

Dr. Polacsek Csaba (vagyonpolitikáért és tulajdonosi képviseletért felelős) 2014.06.25. – 2015.12.31.

Dr. Puskás Imre (kulturális örökségvédelemért felelős) 2014.06.25. –

Sárváry István (kiemelt kulturális fejlesztésekért felelős) 2014.06.25. – 2015.05.31.

Dr. Viski József (agrár-vidékfejlesztési programokért felelős) 2014.06.25. – 2016.10.31.

Dr. Wetzel Tamás (nemzetpolitikáért felelős) 2014.06.25. – 2015.11.14.

Dr. Zöld-Nagy Viktória (területi közigazgatás fejlesztéséért felelős) 2014.06.25. –

Dömötör Csaba (kormányzati kommunikációért felelős) 2014.07.01. – 2015.10.20.

Szalay-Bobrovniczky Vince (európai uniós ügyekért felelős) 2015.01.01. – 2015.11.30. 

Dr. Szilágyi Péter Ferenc (nemzetpolitikáért felelős) 2016.01.01. 

Dr. Molnár Balázs Péter (európai uniós ügyekért felelős) 2016.07.01. 

Dr. Csányi István (közbeszerzési ügyekért felelős) 2016.12.15. 

 

BELÜGYMINISZTÉRIUM

Államtitkárok (3 fő):

Dr. Kontrát Károly (Fidesz) (parlamenti, miniszterhelyettes) 2014.06.15. –

Pogácsás Tibor (Fidesz) (önkormányzati) 2014.06.15. –

Tasnádi László (rendészeti) 2014.06.15. – 2016.12.10. 

Közigazgatási államtitkár:

Dr. Felkai László 2010.06.02. 

Helyettes államtitkárok (9 fő):

Simonné dr. Berta Krisztina (európai uniós és nemzetközi) 2010.06.07. – 2015.11.17.

Farkasné dr. Gasparics Emese (önkormányzati) 2011.02.21. – 2016.01.31.

Dr. Magyariné dr. Nagy Edit (szabályozási és koordinációs) 2011.08.05. –

Dr. Hoffmann Imre (közfoglakoztatási és vízügyi) 2012.07.16. –

Hajzer Károly (informatikai) 2014.07.01. –

Szőke Irma (gazdasági) 2014.07.01. –

Zsinka András (személyügyi) 2014.07.01. –

Csampa Zsolt (önkormányzati koordinációért felelős) 2014.08.15. –

Dr. Hegyaljai Mátyás (európai uniós és nemzetközi) 2016.01.15. 

Dr. Dukai Miklós (önkormányzati) 2016.02.15. - 

Dr. Ignácz István (nyilvántartások vezetéséért felelős) 2017.01.01. 

 

EMBERI ERŐFORRÁSOK MINISZTÉRIUMA

Államtitkárok (10 fő):

Czibere Károly (szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős) 2014.06.15. –

Czunyiné dr. Bertalan Judit (Fidesz) (köznevelésért felelős) 2014.06.15. – 2016.02.14.

Dr. Hoppál Péter (Fidesz) (kultúráért felelős) 2014.06.15. –

Dr. Rétvári Bence (KDNP) (parlamenti) 2014.06.15. –

Dr. Simicskó István (KDNP) (sportért felelős) 2014.06.15. – 2015.09.09.

Soltész Miklós (KDNP) (egyházi, nemzetközi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős) 2014.06.15. –

Veresné Novák Katalin (család- és ifjúságügyért felelős) 2014.06.15. –

Dr. Zombor Gábor (Fidesz) (egészségügyért felelős) 2014.06.24. – 2015.09.08.

Dr. Palkovics László (felsőoktatásért felelős) 2014.07.15. –

Dr. Köpeczi-Bócz Tamás (európai uniós fejlesztéspolitikáért felelős) 2015.06.16. – 2016.07.31.

Dr. Sávolt-Szabó Tünde (sportért felelős) 2015.09.19. 

Dr. Ónodi-Szűcs Zoltán Gusztáv (egészségügyért felelős) 2015.10.15. 

Schanda Tamás János (európai uniós fejlesztéspolitikáért felelős) 2016.09.01. 

Közigazgatási államtitkár:

Dr. Lengyel Györgyi 2012.07.16. –

Helyettes államtitkárok (20 fő):

Dr. Páva Hanna (egészségügyi koordinációért és EU-ügyekért felelős) 2010.06.07. – 2015.04.30.

Dr. Bathó Ferenc (gazdasági ügyekért felelős) 2012.07.16. –

Dr. Maruzsa Zoltán Viktor (felsőoktatásért felelős) 2012.09.15. – 2015.08.23.

Kiss Norbert (sportért felelős) 2012.10.01.  2015.09.30.

Sipos Imre (köznevelésért felelős) 2013.04.16. –

Dr. Garai Péter (EU fejlesztések végrehajtásáért felelős) 2013.09.01. –

Dr. Sándor Csaba (jogi és személyügyi) 2013.11.01. –

Dr. Beneda Attila (egészségpolitikáért felelős) 2014.01.01. –

Dr. Köpeczi-Bócz Tamás (EU fejlesztések koordinációjáért és stratégiákért felelős) 2014.01.15. – 2015.06.15.

Dr. Borókainé dr. Vajdovits Éva (koordinációs ügyekért felelős) 2014.07.01. –

Dr. Deák Imre (nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős) 2014.07.01. – 2015.08.31.

Fűrész Tünde (család- és népesedéspolitikáért felelős) 2014.07.01. – 2016.07.31.

Hegyi László (egyházi kapcsolatokért felelős) 2014.07.01. – 2016.10.15.

Langerné Victor Katalin (társadalmi felzárkózásért felelős) 2014.07.01. –

Nyitrai Imre (szociálpolitikáért felelős) 2014.07.01. –

Pölöskei Gáborné (köznevelési intézményrendszer fejlesztéséért felelős) 2014.07.01. – 2016.02.29.

Prőhle Gergely (nemzetközi és európai uniós ügyekért felelős) 2014.07.01. – 2016.08.31.

Dr. Cseri Miklós (kultúráért felelős) 2014.07.15. – 2015.02.28.

Schanda Tamás János (ifjúságpolitikáért felelős) 2014.07.15. – 2015.08.31.

Závogyán Magdolna (kultúráért felelős) 2015.03.01. 

Dr. Mészáros János (egészségügyi koordinációért és EU-ügyekért felelős) 2015.05.01. 

Dr. Sági Zsolt (EU-fejlesztések koordinációjáért és stratégiákért felelős) 2015.08.01. 

Fülöp Attila (nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős) 2015.09.01. 

Kozmann György (sportért felelős) 2015.10.19. – 2016.12.31.

Dr. Pacsay-Tomassich Orsolya (nemzetközi és európai uniós ügyekért felelős) 2016.09.01. 

Dr. Illés Boglárka (ifjúságpolitikáért és esélyteremtésért felelős) 2016.09.23. 

Krucsainé Herter Anikó (kulturális kapcsolatokért és fejlesztésekért felelős) 2016.09.23.  

Török Tamás (üldözött keresztények megsegítéséért felelős) 2016.10.15. –

Dr. Ladányi Márta (egészségügyi ágazati koordinációs) 2016.10.17. 

Dr. Fazekas Attila Erik (sportigazgatásért és sportágfejlesztésért felelős) 2017.01.01. 

Dr. Gazsó Balázs László (jogi és közbeszerzési) 2017.01.01. 

Sárfalvi Péter (nemzeti utánpótlás-nevelésért és sportkapcsolatokért felelős) 2017.01.01. 

 

FÖLDMŰVELÉSÜGYI MINISZTÉRIUM

Államtitkárok (6 fő):

Dr. Bitay Márton Örs (állami földekért felelős) 2014.06.15. –

Czerván György (Fidesz) (agrárgazdaságért felelős) 2014.06.15. –

Dr. Nagy István (Fidesz) (parlamenti) 2014.06.15. –

V. Németh Zsolt (Fidesz) (környezetügyért, agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős) 2014.06.15. –

Zsigó Róbert (Fidesz) (élelmiszerlánc-felügyeletért felelős) 2014.06.15. –

Közigazgatási államtitkár: 

Dr. Simon Attila István 2014.06.15. – 2015.11.07.

Gulyás Andrea 2015.12.10.  

Helyettes államtitkárok (10 fő):

Dr. Bognár Lajos (élelmiszerlánc-felügyeletért felelős) 2010.06.07. –

Dr. Feldman Zsolt (agrárgazdaságért felelős) 2010.06.07. –

Dr. Rácz András (környezetügyért felelős) 2010.06.07. –

Tóth Katalin (nemzetközi kapcsolatokért felelős) 2012.03.20. –

Dr. Kiss Eliza (eredetvédelemért felelős) 2014.07.01. – 2015.01.15.

Román István (agrárszakképzésért felelős) 2014.07.01. –

Szakáli István Loránd (agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős) 2014.07.01. –

Dr. Szinay Attila (jogi és igazgatási ügyekért felelős) 2014.07.01. –

Ugron Ákos Gábor (állami földekért felelős) 2014.07.01. –

Szele Andrea (gazdasági ügyekért felelős) 2014.08.15. –

Gál Péter (eredetvédelemért felelős) 2015.01.28. 

 

HONVÉDELMI MINISZTÉRIUM

Államtitkárok (2 fő):

Vargha Tamás (Fidesz) (parlamenti) 2014.06.15. –

Közigazgatási államtitkár:

Dr. Dankó István 2013.02.01. – 2016.09.15.

Dr. Firicz László 2016.09.16.  

Helyettes államtitkárok (3 fő):

Siklósi Péter (védelempolitikáért és védelmi tervezésért felelős) 2010.06.07. –

Kun Szabó István (társadalmi kapcsolatokért felelős) 2014.07.01. – 2016.01.31.

Dr. Puskás Attila (védelemgazdaságért felelős) 2014.11.15. – 2016.01.31.

Dr. Földváry Gábor István (jogi és igazgatási ügyekért felelős) 2016.02.01. 

Dr. Firicz László (védelemgazdaságért felelős) 2016.02.01. – 2016.09.15.

Sulyok János (védelemgazdaságért felelős) 2016.10.12.  

 

IGAZSÁGÜGYI MINISZTÉRIUM

Államtitkárok (4 fő):

Dr. Répássy Róbert (Fidesz) (parlamenti) 2014.06.15. – 2015.10.08.

Dr. Berke Barna (európai és nemzetközi együttműködésért felelős) 2014.06.16. – 2016.09.23.

Dr. Patyi Gergely Sándor (igazságügyi kapcsolatokért felelős) 2014.06.16. – 2016.03.25.

Dr. Vízkelety Mariann (igazságügyi kapcsolatokért felelős) 2015.04.01.  

Dr. Völner Pál (Fidesz) (parlamenti) 2015.10.09. –

Kecsmár Krisztián (európai uniós és nemzetközi igazságügyi együttműködésért felelős) 2016.10.01.  

Közigazgatási államtitkár:

Dr. Molnár Zoltán 2014.06.15. –

Helyettes államtitkárok (7 fő):

Dr. Gáva Krisztián (közjogi jogalkotásért felelős) 2010.06.07. – 2014.10.01.

Répás Zsuzsanna (nemzetpolitikáért felelős, a Miniszterelnökségtől felmentve) 2010.06.07. – 2014.09.01.

Misovicz Tibor (gazdasági ügyekért felelős) 2014.07.01. –

Dr. Nemessányi Zoltán (nemzetközi igazságügyi együttműködésért felelős) 2014.07.01. –

Dr. Salgó László Péter (jogszabály-előkészítés összehangolásáért és közjogi jogalkotásért felelős) 2014.07.01. –

Dr. Czombos Tamás (európai uniós igazságügyi együttműködésért felelős) 2014.07.15. –

Dr. Márkusfalvi-Tóth Ádám (igazságügyi szolgáltatásokért felelős) 2014.07.15. – 2015.10.12.

Dr. Bodzási Balázs (igazságügyi és magánjogi jogalkotásért felelős) 2014.12.01. –

Dr. Szecskó József (igazságügyi szolgáltatásokért felelős) 2015.10.14.  

Dr. Szeiberling Tamás (igazságügyi módszertani irányításért felelős) 2017.01.01.  

 

KÜLGAZDASÁGI ÉS KÜLÜGYMINISZTÉRIUM

Államtitkárok (5 fő):

Balatoni Monika (kulturális diplomáciáért felelős) 2014.06.15. – 2014.10.04.

Dr. Győri Enikő (európai uniós ügyekért felelős) 2014.06.15. – 2014.09.20.

Dr. Mikola István (biztonságpolitikai és nemzetközi együttműködésért felelős) 2014.06.15. –

Dr. Szabó László (külgazdasági és külügyi, majd parlamenti, miniszterhelyettes) 2014.06.15. –

Szijjártó Péter (Fidesz) (parlamenti, miniszterhelyettes) 2014.06.15. – 2014.09.22.

Magyar Levente (gazdaságdiplomáciáért felelős) 2014.10.04. –

Íjgyártó István (kulturális diplomáciáért felelős) 2014.10.05. –

Közigazgatási államtitkár:

Dr. Bíró Marcell 2014.06.15. – 2014.10.04.

Kohut Balázs 2014.10.05. – 2015.04.29.

Dr. Balogh Csaba Sándor 2015.04.30. 

Helyettes államtitkárok (7 fő):

Ódor Bálint (európai uniós ügyekért felelős) 2010.06.07. – 2014.10.16.

Dr. Baranyai Gábor (európai uniós ágazati politikáért felelős) 2011.01.10. – 2014.09.15.

Takács Szabolcs Ferenc (biztonságpolitikai) 2012.07.16. – 2014.12.07.

Dr. B. Szabó Dezső (kulturális diplomáciáért felelős) 2014.07.01. – 2014.11.01.

Íjgyártó István (keleti nyitásért felelős) 2014.07.01. – 2014.10.03.

Dr. Kátai Ildikó (személyügyi) 2014.07.01. – 2014.10.03.

Kovács Ádám Zoltán (nemzetközi együttműködésért felelős) 2014.07.01. –

Magyar Levente (gazdaságdiplomáciai) 2014.07.01. – 2014.10.02.

Szalay-Bobrovniczky Vince (európai és amerikai kapcsolatokért felelős) 2014.07.01. – 2014.10.15.

Dr. Csonka Ernő (jogi és igazgatási) 2014.07.21. – 2014.10.15.

Altusz Kristóf (európai és amerikai kapcsolatokért felelős) 2014.10.04. –

Dr. Balogh Csaba Sándor (keleti nyitásért felelős) 2014.10.04. – 2015.04.23.

Horváth Csilla (gazdasági és igazgatási ügyekért felelős) 2014.10.04. – 2015.09.15.

Dr. Pana Petra (külgazdasági ügyekért felelős) 2014.11.01. –

Benkő Levente Csongor (biztonságpolitikáért felelős) 2014.12.11. –

Csutora Zsolt (keleti nyitásért felelős) 2015.05.18. 

Bus Szilveszter (déli nyitásért felelős) 2015.07.01. 

Bacskai József (gazdasági ügyekért felelős) 2015.09.16. 

 

NEMZETGAZDASÁGI MINISZTÉRIUM

Államtitkárok (7 fő):

Banai Péter Benő (államháztartásért felelős) 2014.06.15. –

Dr. Czomba Sándor (Fidesz) (szakképzésért és munkaerőpiacért felelős) 2014.06.15. – 2015.10.08.

Orbán Gábor (adó- és pénzügyekért felelős) 2014.06.15. – 2015.07.31.

Dr. Rákossy Balázs (európai uniós források felhasználásáért felelős) 2014.06.15. –

Tállai András (Fidesz) (parlamenti) 2014.06.15. –

Glattfelder Béla (gazdaságszabályozásért felelős) 2014.07.02. – 2015.10.31.

Hornung Ágnes Anna (adó- és pénzügyekért felelős) 2015.10.09.  

Cseresnyés Péter (Fidesz) (szakképzésért és munkaerőpiacért felelős) 2015.10.09. –

Lepsényi István (gazdaságszabályozásért felelős) 2015.11.01.  

Közigazgatási államtitkár:

Gondos Judit 2013.03.14. –

Helyettes államtitkárok (17 fő):

Dr. Lenner Áron Márk (belgazdaságért felelős) 2012.07.01. – 2016.04.22.

Turóczy László (gazdaságtervezésért és versenyképességért felelős) 2012.07.15. –

Dr. Jármai Péter Zoltán (jogi és koordinációs ügyekért felelős) 2012.09.13. –

Dr. Horváth Viktória (turizmusért felelős) 2012.11.15. – 2014.09.08.

Pankucsi Zoltán (adózásért és számvitelért felelős) 2013.04.08. –

Dr. Modori László (munkaerőpiacért felelős) 2013.06.01. – 2015.05.15.

Nikoletti Antal (nemzetközi gazdasági kapcsolatokért felelős) 2013.07.01. – 2014.12.31.

Dr. Berczik Ábel (kincstárért felelős) 2013.07.15. –

Balogh László (pénzügypolitikáért felelős) 2014.01.01. –

Karsai Tamás (gazdaságfejlesztési programokért felelős) 2014.01.21. –

Oláh Gábor (regionális fejlesztési programokért felelős) 2014.01.21. –

Dr. Adorján Richárd (költségvetésért felelős) 2014.09.01. –

Dr. Odrobina László (szakképzésért és felnőttképzésért felelős) 2014.09.01. –

Dr. Ruszinkó Ádám (turizmusért felelős, a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumtól felmentve) 2014.09.09. – 2016.05.31.

Marczinkó Zoltán István (kiemelt vállalati kapcsolatokért felelős) 2014.12.01. –

Ambrus Ilona (gazdálkodásért felelős) 2015.01.22. 

Dr. Simon Attila István (munkaerőpiacért felelős) 2015.12.01. 

Molnár Tamás (vámszakmai és nemzetközi ügyekért felelős) 2016.01.01. 

Dr. Sors László (bűnüldözési és nyomozóhatósági feladatok ellátásáért felelős) 2016.01.01.  

Dr. Szeleczki Zsuzsanna Judit (hatósági és felügyeleti ügyekért felelős) 2016.01.01.  

Tamásné Czinege Csilla (adószakmai ügyekért felelős) 2016.01.01.  

Nikoletti Antal (nemzetközi gazdasági kapcsolatokért felelős) 2016.05.01.  

 

NEMZETI FEJLESZTÉSI MINISZTÉRIUM

Államtitkárok (6 fő):

Dr. Aradszki András (KDNP) (energiaügyért felelős) 2014.06.15. –

Dr. Fónagy János (Fidesz) (parlamenti) 2014.06.15. –

Hegmanné Nemes Sára (vagyonpolitikáért felelős) 2014.06.15. – 2015.01.22.

Szabó Zsolt (Fidesz) (fejlesztés- és klímapolitikáért, valamint kiemelt közszolgáltatásokért felelős) 2014.06.15. –

Tasó László (Fidesz) (közlekedéspolitikáért felelős) 2014.07.01. –

Kara Ákos (Fidesz) (infokommunikációért és fogyasztóvédelemért felelős) 2014.10.16. –

Közigazgatási államtitkár:

Dr. Czepek Gábor 2014.06.15. –

Helyettes államtitkárok (14 fő):

Jenőfi György (gazdasági ügyekért felelős) 2010.06.07. – 2016.10.15.

Dr. Koncz Pál (jogi és igazgatási ügyekért felelős) 2012.07.16. –

Dr. Solymár Károly Balázs (infokommunikációért felelős) 2013.07.01. –

Dr. Nemcsok Dénes Sándor (környezeti és energiahatékonysági operatív programokért felelős) 2014.01.22. –

Szalóki Flórián (közlekedési operatív programokért felelős) 2014.01.22. –

Dr. Becsey Zsolt László (közlekedésért felelős) 2014.07.01. – 2016.02.15.

Kádár Andrea Beatrix (energetikáért felelős) 2014.07.01. –

Koszorús László Gáspár (fogyasztóvédelemért felelős) 2014.07.01. – 2015.10.31.

Dr. Mészáros Karina (vagyongazdálkodásért felelős) 2014.07.01. – 2015.01.15.

Hevesi Zoltán Ajtony (zöldgazdaság fejlesztéséért, klímapolitikáért és kiemelt közszolgáltatásokért felelős) 2014.07.15. – 2015.07.31.

Dr. Boros Anita (a vagyonpolitikáért felelős államtitkár feladatait is ellátó vagyongazdálkodásért felelős) 2015.01.16. 

Dr. Makai Martina (zöldgazdaság fejlesztéséért, klímapolitikáért és kiemelt közszolgáltatásokért felelős) 2015.08.01. 

Dr. Mernyei Ákos Péter (Európai uniós és nemzetközi kapcsolatokért felelős) 2015.09.01. 

Keszthelyi Nikoletta (fogyasztóvédelemért felelős) 2016.01.18.  

Dr. Mosóczi László Béla (közlekedésért felelős) 2016.04.01. 

Dr. Hársvölgyi Katalin (gazdasági ügyekért felelős) 2016.10.16.  

Dr. Cseh Tamás Zoltán (közműszolgáltatásokért felelős) 2016.10.17. 

Dr. Kovács Mónika 2016.10.24.  

Dr. Juhász Edit 2016.11.01.  

 

MINISZTERELNÖKI KABINETIRODA

Államtitkárok (4 fő):

Dömötör Csaba (parlamenti) 2015.10.21.  

Nagy János (Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető) 2015.10.21.  

Dr. Tuzson Bence (Fidesz) (kormányzati kommunikációért felelős) 2015.10.21. – 

Közigazgatási államtitkár:

Dr. Bíró Marcell  2015.10.21. –

Helyettes államtitkárok (2 fő):

Dr. Csonka Ernő (gazdasági ügyekért felelős) 2015.12.01.  2016.11.23.

Dr. Havasi Bertalan (Miniszterelnöki Sajtóirodát vezető) 2015.11.01.  

Dr. Rédey Krisztina (gazdasági ügyekért felelős) 2016.11.24. 

 

Jelenleg 55 államtitkár és 108 helyettes államtitkár van hivatalban. Az előző kabinet számos tisztviselőjét „tovább foglalkoztatták” az egyes (vagy más) tárcák, tehát nem minden kinevezés a harmadik Orbán-kormány megalakulásakor történt. Ugyanakkor a minisztériumokon belül, sőt azok között is történtek mozgások. Többen is helyettes államtitkári pozíciójukat követően kaptak államtitkári kinevezést, mint például Dömötör Csaba, aki a Miniszterelnökség helyettes államtitkári székét cserélte fel a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkári állására, vagy Takács Szabolcs Ferenc, akit a Külgazdasági és Külügyminisztériumtól "vett" át magasabb tisztségbe a Miniszterelnökség. De arra is volt példa, hogy valaki korábbi posztját kapta vissza, hiszen Nikoletti Antal 2013 júliusa és 2014 decembere között már egyszer betöltötte a Nemzetgazdasági Minisztérium nemzetközi gazdasági kapcsolatokért felelős helyettes államtitkári pozícióját, majd 2016 májusában ugyanebbe a tisztségbe nevezték ki közel másfél éves kihagyás után. Államtitkárból ketten léptek elő miniszterré: Szijjártó Péter 2014 szeptemberében parlamenti államtitkárból lett külgazdasági és külügyminiszter, míg Simicskó István, az Emberi Erőforrások Minisztériumának korábbi sportért felelős államtitkára 2015 szeptemberében vehette át honvédelmi miniszteri kinevezését.

 

 

 

 

 

 

 

 

A bejegyzés trackback címe:

http://polipraktika.blog.hu/api/trackback/id/tr1312113969

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben.

Nincsenek hozzászólások.

Tetszett a bejegyzés? Kövesd a blogot!

blog.hu